Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet megrázott az áram...

Lehet megrázott az áram kicsit. Ezzel mennétek orvoshoz?

Figyelt kérdés

A hosszabbítóból húztam ki a bekapcsolt elektromos fűtőtestet (nincs külön kikapcsológombja, de ha hőfokot 0-ra vettem volna nem ártott volna). A hosszabbító a bal kezemben volt, az oldalát, alját fogtam, a fűtőtest dugója a jobb kezemben, műanyagokat fogtam. Ahogyan kihúztam láttam egy villanást a hosszabbítónál, majd pár másodpercig a jobb kézfejemben enyhe furcsa érzés volt. Nem csípett meg, valami bizsergésszerűt éreztem, de még annak sem hívnám, máshol eddig nem éreztem semmit. Ez kb 15 perce volt.

A kezemet nem sokkal előtte mostam meg, 2x megtöröltem, de enyhén nyirkos maradt szerintem.


Kedden, 1,5 nap múlva készülök második trimeszteri genetikai uh-ra. Ti szólnátok emiatt háziorvosnak/nőgyógyásznak a genetikai előtt? Szerintetek ebből a nagyon enyhe áramütésből (ha ez az volt) lehet baja a babának?



2023. okt. 9. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem csak pszichés volt a bizsergés a villanás miatt.
2023. okt. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remélem, bár sokszor láttam már villanást konnektoroknál életem során és nem igazán ijesztett meg. Még arra gondoltam, hogy lehet ahogyan erősen, hirtelen húztam ki a dugót (ha lassan és gyengén húzom nem jön ki) a kezemben valami ideg megrándult. A villanás és a nyirkos kéz miatt szerintem az áramütés sem kizárt.😕
2023. okt. 9. 00:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs probléma, nem szenvedtél áramütést. Ha tényleg találkoztál volna a 230 V-os hálózati feszültséggel, nem kellene gondolkodnod rajta, megrázott-e vagy sem, mert elég nagyot üt ahhoz, hogy egyértelmű legyen.
2023. okt. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert most terhes vagy és mindentől jobban megijedhetsz. De még mindig csak szerintem, ha nyugtalanit beszélj egy dokival :) Mikor először jártam így zsibbadt a karom, pedig 1000%, hogy semmi sem történt velem az ijedtségen kívül.
2023. okt. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, ez nem aramutes :)


Engem egyszer megrazott az aram, mosogatas kozben , elektromos csap ( kulfold) es valahogy gondolom elromlott, mert ahogy belenyultam a vizbe, a viz vezette az aramot, igy konkretan hatradobott, fel metert repultem hatra, attol, hogy belenyultam a vizbe. Marha felelmetes volt, de az egadta vilagon semmi bajom nem lett, eszembe sem jutott, hogy ezzel orvoshoz kellene menni. Nem voltam terhes , csak azert irom, hogy meg ez is csak egy enyhe `aramutes volt.

2023. okt. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hala az Egnek, te meg sosem kaptal aramutest, kulonben tudnad, hogy az nem "egy kis bizserges".

Kivanom, hogy soha ne is tudd meg, milyen.

Viszont a helyedben hivnek egy PROFI villanyszerelot, hogy tegye biztonsagossa az elektromos cuccokat a lakasban, mert pl elektromos futotestet hosszabbitorol mukodtetni eleve rizikos, es nem csak az aramutes miatt, hanem pl. tuzveszely miatt (ha olyan a vezetek a falban, ha olyan az eloszto, ha olyan keszulekek vannak bedugva, es meg lehet sorolni)

2023. okt. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Azt kérdeztem volna, hogy eddig talán mentél orvoshoz áramütéssel, de aztán olvastam lejjebb is, és téged még valóban nem rázott meg sosem az áram.
2023. okt. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan volt, mint a darázs csípés, vagy a tű szúrás. Nem lesz semmi bajotok, nem rázott meg.
2023. okt. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem rázott meg az áram. Terhességtől függetlenül amúgy életbiztosítás vizes balkézzel nyúlkálni az áramhoz...
2023. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!