Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak a kizárólag...

Mit csináljak a kizárólag séta közben jelentkező alhasi feszüléssel?

Figyelt kérdés

27 hetes terhes vagyok, teljesen problémamentes a terhességem, zárt vagyok.


Ami furcsa számomra, hogy nem görcsölök, nem keményedek, heti négyszer edzeni is tudok (főleg erősítő torna, viszonylag egy helyben történő mozgással) azonban ha sétálok a saját tempómban, akkor a hasam alsó része mindig elkezd feszülni, vagy a jobb vagy a bal oldalon (mintha beszorulna a levegőm, és húznának lefele) . Hiába szedek magnéziumot, semmit nem használ rá, illetve csak séta közben jön ez elő, edzésnél semmi bajom, pedig jóval nagyobb erőkifejtéssel dolgozom.


Valaki járt hasonlóan? Mit tudtatok tenni? Nagyon idegesít.


2023. okt. 9. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 23-ik hétben járok és ugyanezt tapasztalom.

Séta közben a hasam alsó része megfeszül és olyan kellemetlen érzés társul hozzá.

Én vettem egy pocak támaszt és amióta használom(csak ha sokat vagyok talpon, vagy amikor sétálok) szinte semmi ilyen jellegű problémám nincsen.

2023. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Sok sok pihenés. Első jó írta. Esetleg, még sokat sétálj hogy edződj és hozzá szokj és magnéziumot szedj
2023. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt, hiába sétáltam sokat, nem múlt el, pedig már nagyon visszavettem a tempómból is, ezért szerintem ehhez nem lehet hozzászokni, sőt.

Egyszer a 36. héten úgy megfájdult, hogy le kellett ülnöm, mert annyira húzódott, azt az éjszakát már a kórházban töltöttem idő előtti burokrepedés miatt...

Nem tudom, hogy összefüggött-e, de azért én saját tapasztalatból az javasolnám, hogy inkább ne erőltessétek a sétát, ha nem esik jól...

2023. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Muszáj sétálnom, mert máshogy nem tudok bemenni dolgozni.
2023. okt. 10. 08:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem ilyenkor a lassabb séta segített, vagy ha leültem kicsit. illetve liliputi rugalmas kendővel csináltam pocakkötést, ez jól tartotta a pocakomat, nem "nehezedett el" séta közben
2023. okt. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan ezt tapasztalom 29 hetesen. Ha ülök nincs ilyen probléma, de amint felállok és sétálok kész. (Persze, ez csak feszülés nem keményedés.) De nekem nem csak alhasban, hanem például mell alatt is.
2023. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!