Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt jelentkező...

Terhesség alatt jelentkező látás zavar, fejfájás mire utalhat?

Figyelt kérdés
29 hetes várandós vagyok, az utóbbi pàr hétben már harmadjára fordul elő hírtelen homályos, foltos látás fejfájással. Ez kb 20-30 percig intenzíven tart és utána szépen lassan vissza rendeződik. Mértem kozben vérnyomást 102-104 körül mozgott, illetve mértem cukrot is ami 4,2 és 5,9 között mozgott. Van ötlet, tapasztalat, hogy mi lehet ez?

2023. aug. 23. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

(A vérnyomás mindkét értéke kellene.)

Ez nem egy gyakori tünet, említsd meg az orvosnak, védőnőnek mihamarabb. Fontos kizárni a "terhességi mérgezést", ami egy súlyos állapot lenne. Elsősorban vizeletvizsgálatot el kellene végezni (ilyenkor a fehérjét keresik a vizeletben).

2023. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Irom a 3 értéket ami volt:

1.

Sys 104

Dia 68

Pulse 81


2.

Sys 102

Dia 64

Pulse 76


3.

Sys 100

Dia 72

Pulse 93

2023. aug. 23. 14:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Alacsony. Főleg a diasztolé. Épp tegnap tettem fel ezzel kapcsolatban én is kérdést. Bár én nem vagyok terhes, de én is rosszul vagyok mostanában, mert a diasztolé érték 60 körül van. A szisztolé meg normális 125.
2023. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És vedd hozzá azt is,hogy nagyon meleg van!


Ilyenkor feküdj le,polcold fel a lábad. Igyál, egyél esetleg.

2023. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a nőgyógyászom elküldött szemészetre és neurologiára. Remélem semmi komoly. Jobbulást neked.
2023. aug. 23. 16:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Aurás migrén. A nagy meleg sem használ neki.....
2023. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is az aurás migrént mondanám. Egyszer-kétszer nekem is volt, pedig előtte sose (igaz, nekem csak aura migrén nélkül). Volt, hogy abba kellett hagynom a munkát, mert nem láttam tőle a képernyőt. Ami segített, ha leültem és becsuktam a szemem, pihentem kicsit.
2023. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az orvos megvizsgált és ő is az aura migrént mondta. Nekem előtte ilyen sosem volt. Elég rémisztő, de kb fél óra alatt elmúlik ez a furcsa látás. Terhesség alatt a hormonok miatt ez gyakoribb lehet, vagy akinek sosem volt, annak is megjelenhet. 😒
2023. aug. 23. 22:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Terhesség hormon és a forróság, front okozza
2023. okt. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!