Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon keveset érzem mozogni...

Nagyon keveset érzem mozogni a babát kb 5 napja. Ti mennyire aggódnátok? 19 hetes vagyok

Figyelt kérdés

17 hetesen éreztem őt rendesen, akkor naponta többször, másfél hétig kb. Aztán onnantól alig, volt olyan nap, hogy egyáltalán nem vagy épphogy 1-1 bökést. Tegnap előtt egymás után egy pontra rúgott a kezünkbe kb 6x erőset, majd megint csend.

A méhlepényem mellsőfali. Tegnap voltam genetikai ultrahangon, ott a fejmérete kicsit kisebb volt, de azt mondták minden oké. A baba ott is aludt, néha meg-meg mozdult minimálisan. A köldökömnek háttal feküdt, kezeit és lábait teljesen maga elé húzva. A genetikusnak mondtam, hogy alig érzem pár napja, de nem mondott rá semmit, csak talán, hogy "érdekes".

Idegesít, hogy miért nem mocorog, nincs-e valami baj vele, így, hogy össze is van görnyedve.

Ti nem lennétek idegesek a helyemben?



2023. okt. 11. 06:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék ideges, a 24. héttől “kell” mindennap érezni.

Én hátsófali lepénnyel is csak a 18.-19. hét környékén kezdtem érezni, hogy rúg.

Mocorog ő, csak még nem mindegyik mozdulatát érzed.

2023. okt. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

19hetesen egyáltalán nem lennék.


Mind a 2 gyerekem 20 hetesen éreztem meg először. Napi szinten úgy a 23-24.hét után. Pedig sem túlsúlyos nem vagyok, se a lepény nem befolyásolta (egyiknél hátsó másiknál mellső volt)

2023. okt. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
19 hetesen 2 napig mozgott majd egy hétig nem.Nem pánikoltam.Normális a 20 hét felétől kezdett el mozogni napiszinten.
2023. okt. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem én sem éreztem akkor még semmit... na azért kicsit aggódtam :)

Próbàltál mondjuk csoki enni (kólát inni) és az oldaladra feküdni? Én mindig úgy próbáltam mozgásra bírni, ha túl nyugisnak találtam.

2023. okt. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A terhesség elején vagy, így a baba kisebbeket mozog és sok helye van. Ilyenkor normális, ha keveset érzed mozogni. Első baba?
2023. okt. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én megértelek, mert ugyan így stresszeltem ha már nem éreztem pár napig. Ahogy fent is írták, próbálj kólát inni, csokit enni. Nekem inkább estefele mocorgott, lefeküdtem és akkor kezdődött a "buli". De ilyenkor még tényleg nem fogod úgy és annyira érezni mint már majd később. Kitartás :)
2023. okt. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Néztük az ultrahangon, összevissza hadonászik, rugdos, mocorog, forgolódik össze-vissza, de nem érzek ebből semmit. Legyintett az orvos, hogy majd fogja!
2023. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😊 Lehet én alapból érzéketlenebb vagyok, a nővérével egy kezemen meg tudom számolni, hogy a 9 hónap alatt hányszor éreztem rugdosást.
2023. okt. 11. 23:40
 9/9 A kérdező kommentje:
Éreztem a nővérét persze, csak gyengéd mocorgásként végig. 2x pörgött be csak igazán.😁
2023. okt. 11. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!