Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérszegénység miatt felkereste...

Vérszegénység miatt felkerestek a laborból sürgősen. Mennyire vészes az érték, a babának ettől lehet baja?

Figyelt kérdés

Természetesen már beszéltem orvossal és védőnővel is, de gondolom tudjátok ki mennyi időt szán az emberre. Viszont kicsit kétségbe estem. A hemoglobinom a 24.heti vérvételen 109 volt (123-153-ig volt a referencia tartomány). Erre se a védőnő, se az orvos semmit sem mondott erre. Sőt a védőnő azt mondta, kifejezetten jó a vérképem. Még a terhes vitaminnal is leállított, hogy sokat híztam.. azóta persze csak magnéziumot meg d vitamint szedtem.

Erre ma (tegnap voltam 36.heti vérvételen) hívtak telefonon hogy sürgősen kezdjek vasat szedni mert vérszegény vagyok. 98 lett az értékem.

Maltofer fol 2x1-et mondtak.

Az orvosom is végülis ezt mondta.

Meg nem értette hogy lett ennyi az eredményem.

Hát nagyon elkeseredtem, hibásnak is érzem magam, hogy hallgattam a védőnőre, mert a többi értékem is szint alatt volt már a 24.héten (vörösvérsejt, hematokrit). Direkt rákérdeztem a vasra.. de mondta hogy nem kell, sőt a hízás miatt kerüljem a vöröshúst.

Magam miatt annyira nem aggódom csak hogy a baba ettől károsodhat-e vagy okozhat-e gondot a szülésnél.


2023. okt. 11. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Én vérszegény vagyok, de nem emlékszem az eredmenyeimre. Mindenesetre ha napi 2 db vastablettat írtak fel, amit az összes terhes nőnek szoktak adni, akkor nincs nagy baj. Én venasan kaptam a vasat, ami jó módszer, mert jobban felszívódik, de azt hiszem szülés után adták valamiért, terhesen nem.
2023. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A hizasomrol amugy csak annyit, higy igen, valóban híztam/hízok terhesseg alatt. Most is ugyanannyit mint a kisfiamnál, kb 17-18 kg. De elotte meg utana is szinte gebe voltam vagyok, a magam 172 cm-vel 58-59 kg-val. Szóval persze ahhoz kélest jön rám, de annyira kórosnak én nem látom. Ellenben most ennek a vérszegénységnek meg senki nem örül nyilván. Inkább szedtem volna a vitamint…
2023. okt. 11. 13:35
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

A 109-es hemoglobin nagyon alacsony.

150 alatt vért se lehet adni pl.


Nekem a múltkor 102 lett. Az orvosom teljesen odavolt... Már a második doboz Sorbifert szedem.

2023. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Na ezért írom pont, hogy annyi volt már 2 hónapja. És azt mondta ne szedjek vitamint. 😟

De oke, attól én még úgy csinálhattam volna ahogy gondolom, csak nem teljesen értem hogy akkor minek az ellátó rendszer.

(Orvoshoz amúgy magánban járok)

De most meg akkor a 98?


Csak azt tudnám ettől mi baj lehet és kinek.


(Egyébként nekem terhesség elött is olyan 130-140, na de az akkor is normál tartomány ehhez képest)

2023. okt. 11. 13:45
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

A vitamintól nem híznal..

A mg ėtvàgyat csinàl csak, azt meg szedted is tovàbb, a vèdônô hüly..séget beszèlt..


Amùgy a terhesvitaminban sosem elèg a vas.. nem is jòl vAn benne, ùgyh nem csinàltàl rosszat..


Szedjed, amit kaptàl..szèkrekedèsre figyelj, dulcosoftot lehet szedni terhesen

2023. okt. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 babyboom567 ***** válasza:
88%

Semmilyen vitamintól nem lehet hízni, ez nettó baromság.Étvágyat csinálhat,de ekkora hízás simán lehet vizesedés.

A vasad nagyon kevés.

De különben ez most egy jó ok megtanulnod, hogy inkább a saját szemednek higgy,és nem bármilyen "szaktekintély"-nek, mert ő azt mondja.Láttad,hogy határérték alatti a vasad,erre,abbahagytad még azt a minimális vitamint is amit eddig szedtél.

2023. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5#!

Én is úgy gondolom, hogy nem attól hízok, és nem is az csinált nekem étvágyat, szimplán hogy nagyon rossz a gyomrom elejétől végig.. de akkor most szedem ezt a maltofert, meg beépítek minél több vastartalmú ételt, aztán hátha.

Az orvosom azt mondta a vitamin 2 hét alatt rendbe teszi.. amúgy is márcsak 1 hónap van hátra, de azért jó lenne normálisan kibírni.

2023. okt. 11. 14:08
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Terhesvitaminbol nem szívódik fel a vas, mert van benne más ásványi anyag, ami akadalyozza a vas felszívódását. Úgyhogy teljesen mindegy, ha szedted volna, akkor is vashianyod lenne. A vastabletta előtt, után 2 órát ne igyál kávét, teát, mert az is kinyirja a vasat.
2023. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

6# jogos.. csak ugye annyi mindenre mondják, hogy átlag esetben nem jó, de terhesség alatt normális, hogy nem fogom, és nem is akarom lépten-nyomon megkérdőjelezni az (elvileg) nálam okosabb, tapasztaltabb “szak”embereket. Amúgy az orvosom is látta az értékeimet (már a 24.hetit), egy szóval nem említette hogy valamit is szedjek/tegyek.

Most már mindegy nyilván..de persze valahol igazad van, ezért írtam hogy milyen “jó” hogy azokra legalabb “lehet” támaszkodni, akinek ez a feladata.

(És normálisan eljártam védőnőhöz, és magánban terhesgondozásra, azt gondolom amit egy kismama tehet, megtettem.) a vitaminokról meg mindenki mond mindent..


De az én “munkámért” is én vagyok a felelös , és ha elcseszem, jogosan vesznek elő. Szóval persze mutogathatok magamra, de nem én vagyok se a saját védőnöm sem az orvosom. Arról nem beszélve hogy itt egy kicsi élet is a kezükben van.

Minden esetre remélem ettől egyikünknek se lesz baja..

2023. okt. 11. 14:16
 10/19 A kérdező kommentje:
8# rendben! Köszönöm!
2023. okt. 11. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!