Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti vérszegénység...

Terhesség alatti vérszegénység: mennyire vészes az érték?

Figyelt kérdés
25 hetes kismama vagyok, 114 lett a hemoglobin szintem. Másfél hete eszem femibion vasat, mivel már a 21. heti is 115 lett csak. Mennyire számít ez rossz eredménynek? Lehet emiatt komoly baja a babának? Eszek természetes vasat (pl. cékla, spenót) is, remélem lassan felfelé indul el.
2013. aug. 14. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem vészes,ne aggódj!

100 alatt lenne az,de még bőven felette vagy!

Nyugi!A babádnak ettől semmi baja sem lesz!

Boldog babavárást!

egy ápolonő

2013. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ne sokkolj :) 120 az alsohatar, meg jo vagy... En 91-el elek ugy hogy masfel eve vasat zabalok+spenot hegyeket... Semmit nem er... Nekem transzfuzio volt beigerve... A terhesseget a 14. Heten megszuntettek rendellenesseg miatt! Ugyhogy erre mar nem kerult sor, de ha nem csaladtaget kaptam volna (ami tuti) akkor elutasitom... Holott anno mig mehettem rendszeres verado voltam... Mar elkuldenek a berszegenyseg miatt... legutobb azt mondta a doki, hogyha tolem vesznek akkor nekem is adni kell... :)
2013. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Nagyon köszönöm a megnyugtatást. Kedves Második! Sajnálom, hogy nem sikerült még rendbetenni az értékedet. Ráadásul mindenhol azt olvasom, hogy a természetes módon bevitt vas sokkal jobban hasznosul... :-/ Már anyukám is szedett vasat amikor velem volt állapotos, és úgy általában nekem is alapból alacsonyabb az értékem, de terhesség előtt mindig azért a normál tartományban volt. Mindenesetre nem adom fel, próbálkozom még, aztán visszamegyek kontrollra pár hét múlva.
2013. aug. 14. 15:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Remelem sikerul!
2013. aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az allati eredetu vas jobban hasznosul mint a novenyi, tehat a sok husi jobban segit, mint a spenot! Nekem amugy 117 volt utoljara, a doki hallani sem akart rola, h vasat szedjek, amit nem banok,.mert amugy is szekletproblemam van. De a husi evesre figyelek azota.
2013. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hiába a sok vastartalmú étel, ha nem tud jól felszívódni. Arra gondolok, hogy pl. Ca, Mg együtt bevéve messze nem olyan mértékű a felszívódás. Természetes vastartalmú táplálékból jóval többet kell enni, mintha valamilyen koncentrált készítményt használnál. A vas meg tipikusan olyan hogy a szervezet raktára hosszú idő alatt tud feltöltődni.
2013. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és az értéked egyáltalán nem vészes, de ne nagyon számíts arra, hogy hatalmasat fog nőni, bármit eszel is. Utolsó voltam!
2013. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Igen, ennek utánanéztem én is, tudom, hogy pl. a Mg akadályozza a felszívódását, míg a C vitamin segíti, úgyhogy így is szedem. Nem látom én sem reálisnak, hogy épp terhesség alatt tudjam feltölteni a vasraktárakat, az is jó lenne, ha radikálisan nem csökkenne szerintem. Köszönöm válaszodat.

2013. aug. 15. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!