Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg akkora baj, hogy nem...

Tényleg akkora baj, hogy nem igazán érzem, hogy mozog a baba?

Figyelt kérdés

Találkoztam egy ismerőssel.

Most írtóra rám hozta a frászt. Szabályosan lecseszett, hogy ha ilyenkor nem érzem, hogy mozog a baba, akkor ott nagy a baj. (21 hetes vagyok, elvileg 2 nap múlva 22 hetes)

Teljesen fel volt dúlva, hogy ő 16 hetesen már érezte, és olyan nincs, hogy én csak néha, nyugalmi helyzetben érzem őt. Akkor is olyan mintha buborékok lennének, furcsa érzés.


Aztán rá kontrázott és ezt írta:

"Nekem ez nagyon furcsa hogy nem érzed...

Szerintem a méhlepény elhelyezkedése és a túlsúly nincs hatással arra te mikor érzed. Hiszen azt is érezzük mikor mozog a gyomrunk korog morog hogy éhes....

Nekünk második baba és egyszerűen olyan nincs, hogy nem érzik a nők....

Egy gyerek lakik odabent, aki ilyenkor minimum 20 cm, olyan nincs hogy azt nem lehet érezni.

Amúgy nem is látszik rajtad a terhesség, nekem ilyenkor már dupla ekkora volt a hasam.

Én biztosan mennék kórházba, mert tuti baj van.... Ne légy felelőten!"


Erre nem tudtam mit reagálni, mert ő nem közeli ismerős amúgy.

Múlthéten voltunk orvosnál, ahol a baba "szökött" az ultrahang elől, belebújt a méhlepénybe (ami elől tapadt meg), de nem éreztem. Orvos azt mondtam hogy mivel vastag a hasfalam, ezért nem éreztem.

Szerintetek?



2023. okt. 17. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Offold a pitsába, hogy ne tudjon üzenetet küldeni neked.
2023. okt. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Töröld az ismerőst.

Tény hogy a túlsúly nem befolyásoló tényező. De ha az a baba befele fordul akkor rgdoshat ő de nem talál el.

Ha jól emlékszem 24. Héttől kell napi szinten érezni!

2023. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 18+4 hetesen éreztem meg először, hogy az a kis apró mocorgás talán ő lehet. A következő hetekben is csak ilyen apró mozzanatokat éreztem, és csak nyugalomban, leginkább fekve. Nekem is első fali a lepény és első gyerek.

Szóval nincs gond, ha néha azért elkapsz kicsi mocorgást, majd talán 24. hét után kell minden nap többször is érezni.

Most 35 hetes vagyok, kb együtt kelünk, együtt fekszünk mostanra a babámmal. 🤭

2023. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Legközelebb előre találd ki, mit akarsz. Mert talalkoztatok, de írta az egészet...
2023. okt. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Van, aki nem vagy nagyon későn érzi. Jegeld ezt az ismeretséget egy darabig. Azt hiszi, hogy amit ő tapasztalt, az mindenkinél ugyanúgy van. Ha véletlen találkoztok, ugyanígy meg fogod kapni tőle ezeket, ha a te gyereked többet/kevesebbet szopik vagy tápszeres, lassabban gyarapszik, gyorsabban gyarapszik, sokat alszik, keveset alszik, már forog, még nem forog, és sorolhatnám. Vagy legalább készíts be sok leszarom tablettát, amikor őt hallgatod.
2023. okt. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon korán, a 15. hét környékén kezdtem érezni, sőt azóta minden nap érzem, elején minimálisan, bugyborékolósan, és kellett ahhoz 1-2 hét, hogy biztosra merjem mondani, nem képzelődöm. Most meg már dübörög (30. hét). DE! én vagyok a ritkább, a kivétel.

Egy ismerősöm meg nagyon későn, valamikor a 22-23. hét környékén kezdte érezni, akkor sem napi szinten. Az a gyerek 10 hónapos ma, makk egészséges, meg végig az volt. Annyira, de annyira alkati kérdés ez, meg függ a méhlepény helyzetétől, merre fordul a baba, merre rugdos, mennyire vagy érzékeny a testedben lévő változásokra. Sőt, a babák is eltérőek. Egy barátnőm, aki nemrég szült, panaszkodott jópárszor, hogy esténként teljesen pörög a magzat, alig tud aludni, nálam meg esténként síri csönd és kriptaszag. Meg hogy néha kirúgja a bordáját. Nekem meg inkább matat, nyújtózik, simogat meg a jó isten se tudja, mit csinál, de alig rugdos a szó klasszikus értelmében.

Hagyd a francba az ismerőst, te ilyen alkat vagy, neked ilyen a babád, ne hagyd, hogy magához vagy bárki máshoz hasonlítgasson. Ha jársz vizsgálatokra, és ott minden rendben van, akkor ne aggódj.

2023. okt. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, össze futottunk/találkoztunk spontán ahogy éppen sétáltam a városban. Megálltunk beszélgetni, érdeklődött, hogy mi a helyzet, és mikor mondtam neki, akkor kezdett furcsán mérges lenni.

Nem hagyta nyugodni a dolog, ezért írt messengeren miután elváltunk... :)

2023. okt. 17. 16:36
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, blokkoltam őt. Meglepett nagyon. Tényleg nem így ismertem meg...

Köszönöm a válaszokat :)

2023. okt. 17. 16:41
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Írd neki vissza,hogy OK

aztán mosolyogj egyet.

Ne hallgass rá,szerintem agyara ment valami

2023. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te jó anya vagy, és normális. Ez az ismerős bekattant, nem szép dolog amit írt neked. Babád él és jól van, front van még meg pihen ez rendbe van. Babák a pociban nem egyformák, a terhesség is más minden nőnél. Kicsi pocakkal nem szenvedsz semmitől, mint nagy pocakkal. Baba jól van, és a pocid normális teljesen. 2 terhességed el tér, ez normális. Szakíts meg a kapcsolatot, ezzel a nővel.
2023. okt. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!