Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért akkora kérdés mostanság...

Miért akkora kérdés mostanság a kismamák közt az hogy ki mennyit hízott? Szerintem kicsit túlzás ez nem? A baba a lényeg ilyenkor nem a mama!

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki lekiabálná a fejem nem azt mondom hogy hízni kell 20-30 kg-okat.De nem kell túlzásba se esni kaja terén:lehet mindent enni ami jólesik hisz az a lénye, csak mértékkel!

Sok zöldség,gyümi és kész! NEM KELL "speciális étrend"meg ilyen-olyan diéta!


2013. jún. 13. 17:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Mert mostanában minden az egészségesnek mondott táplálkozásról szól, és minden médiában csak csontkollekciókat mutogatnak! /rajtam maradt vagy tíz kiló szülés után, de nem zavar/
2013. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Mert a csapból is az folyik, hogy ha fél kg többlet marad egy nőn akkor a férje fűvel-fával csalni fogja, mert joga van a karcsú szexpartnerhez. És a nő egy rossz szót nem szólhat, hiszen ha odafigyelt volna meg 2 héttel szülés után tornázott volna napi pár órát mint a hírességek, nem kellett volna máshová mennie.

Legalábbis az én baráti kökrömben főleg ez az irreális félelem van a háttérben.


Másik, hogy az orvosok is nagyon óvatosak. Inkább javasolnak diétát a kismamának már egy határértékes eredmény miatt, minthogy esetleg később bepereljék őket.

2013. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát igen a média!De hogy sok nő ennyire befolyásolható legyen és naiv......nekem ez fura!A párom meg olyan hogy ha híznék pl 30kg-ot akkor nem félre lépne. hanem a segítségemre lenne hogy megint csini legyek.Na de manapság már ez is ritka dolog.
2013. jún. 13. 18:03
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az orvos morog a legjobban a súly miatt!
2013. jún. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Tudjátok szerintem miért téma?

Mert terhesség jó esetben egy 9 hós projekt a te tested teljesen ugyan úgy él mint előtte, ez idő alatt táplál egy új életet( de ugye többek között erre lettünk kódolva)miért lenne indokolt ez idő alatt 20 30 kiló hízás? az 20 30 kiló TÖBBLET!

2013. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kevesen esnek túlzásba, csak többyire azok kérdeznek iylet, akik hajlamosak a túlzásra, bár az iyen kérdésre adott válaszoknál is gyakri, h a kismama nem "fogyózik", odaírja, h 16 kg és el van intézve. amúgy a terhességi súlygyarapodás elég összetett dolog, alapvetően elég tág határétékek között normális, ugyanakkor van, ahol valóban eü kockázata van a túlzott hízűsnak úgy a babára, int a kismamára nézve. ahol nincs, ott meg persze, nem kell túlreagálni. de jóval kevesebben reagálják túl, mint gondolnád, csak ők a hangosabbak.
2013. jún. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosom (gondozóorvos TB alapon) folyamatosan azt mondja hogy egy kismama ne legyen több szüléskor, mint az indulósúlya + 8-9 kg. Én sajnos terhességi cukros lettem, és a diéta miatt most éppen annyi a súlyom mint a pozitív teszt napján, tehát fogytam. Öröm az ürömben, és büszke is vagyok rá. Persze ha nem kellene ezt a diétát tartanom, szerintem én is híztam volna sokat, és akkor erősen foglalkoztatna is a dolog.
2013. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ami lemaradt, 30 hetes várandós vagyok.
2013. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Na én pont egy ilyen súlyán-lovagolós kismama vagyok. Nem, nem a férjem miatt, mert pont ő mondja, hogy nem baj ha hízom: 1. szereti a pocakom, 2. a gyerek a fontos, 3. ő rendszeresen kondizik, fut stb, ha megszületik a kisfiunk majd segít a fogyásban.

Inkább magam miatt nem akarok túl sokat hízni. Félreértés ne essék, nem diétázom, annyit eszem (talán picit többet is), mint régen, de jönnek is fel a kilók, bár nem drasztikus mértékben. A cukrom, vérnyomásom és a saját önértékelésem miatt próbálok nem túlzásba esni, nem a média miatt vagy mert nem bízom a férjemben.

21hkm

2013. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9-es! Jó válasz! Tetszik!!!!!
2013. jún. 13. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!