Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap este óta a jobb bordám...

Tegnap este óta a jobb bordám alatt hol jobban ,hol kevésbé szúró fájdalmat érzek?

Figyelt kérdés
24 hetes kismama vagyok és nem epegörcs az tuti,mert semmi más olyan tünetem nincs. A baba sokat mozog nagyon. Nem tudom mitől lehet ez, a védőnőt pedig nem érem el, hogy meg tudjam kérdezni. Veletek volt már ilyen?
2023. okt. 19. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen májbetegség tünete lehet terhesen a jobb bordaív alatti fájdalom. Mindenképp nézesd meg magad.
2023. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A védőnő azt mondta, hogy valószínű, hogy a baba nyom ott valamit, mert az előző heti vizsgálaton (vizelet, súly mérés, vérnyomás) semmi eltérés nem volt. Várok még, hátha elmúlik. Ha nem,akkor sürgősségire bemegyek vérvételre meg ultrahangra.
2023. okt. 19. 09:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyből elöször a baba ugrott be a kérdésedről,hogy az nyomhat valamit,esetleg ott fekszik és okoz hasonlo fájdalmakat,arra van fordulva.Bordafájdalom terhesen lehet betegség,de lehet a gyerektől is.Ha nem múlik el,hogy nézesd meg magad,ha elmúlik akkor a gyerek szórakozik veled.
2023. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. okt. 19. 10:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, de mozdulni nem bírtam. Csak órákig zokogtam az ágyban mozdulatlanul.

Aztán nagy nehezen bementünk a korházba, UH-n semmit nem látták, a sürgősségin kaptam infúziót, azután haza küldtek, másnap ugyan ez. Megint kórház, vese meg epe meg minden gyanú miatt vért vettek, megkatétereztek, mert hiába ittam meg 2 liter vizet 30 perc alatt, nem tudtam pisilni a stressztől.

Nem találtak semmi.


Pár hét múlva, a 38. héten megszületett a babám és a lába volt a lúdas. El is volt deformálódva a lábfeje egy picit, de némi masszázzsal rendbe tudtok hozni itthon.

2023. okt. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előző terhességemnél nekem is ez volt. Dokihoz elmentem, de szintén nem találtak semmit. Pedig nagyon fájdalmas tudott lenni, főleg akkor jelentkezett ez a borda körüli fájdalom, mikor ültem és összenyomodott a hasam.


Végül mikor megszületett a baba, semmi bajom nem volt. Valami ideget nyomhatott folyton.

2023. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó két válaszoló! Kevés fehérjét talált a háziorvos a vizeletemben, de immungyengítőt szedek még egy napig ,és a 12.heti vizeletben is volt nagyobb mennyiségű fehérje amit az immungyengítő okozott.

De kaptam beutalót vérvételre,már el is mentünk meg oda is kellett vizeletet vinni és holnapra már a dokinál lesz az eredmény. Nagyon remélem, hogy nem kezdődő korai toxémia. Hamarosan kiderül.De jó olvasni, hogy másnak is volt ilyen tünete és nem lett baj belőle. Reménykedek!

2023. okt. 19. 14:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem hellp miatt volt,de volt mellette más tünet is,és a lapockámba sugárzott a jobb bordaívtől,de ott vérnyomás,labor eltérés is volt,meg hányás. Nekem is azt mondták ismerősök,hogy biztos a baba nyomja. De te ezen ne aggódj,a leleteid is biztos rendbe lesznek. Az a biztos,ha megnézik.
2023. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hála istennek a vizeletemben sem találtak semmit, a máj, vese, epe, minden értékem jó, a süllyedésem lett magas, tehát van valahol valami fertőzés a szervezetemben, bár nem érzem, hogy beteg lennék és a borda alatti fájdalom is elmúlt.

Köszi Mindenkinek aki írt.

2023. okt. 19. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!