Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinél hogyan indult be a...

Kinél hogyan indult be a vetélés? Többi lent⬇️

Figyelt kérdés
7 hetes várandósan bevéreztem, sajnos kórház lett a vége, kaptam progeszteront, de szerintem semmit nem fog érni. Üres 6 mm-es petezsákom van (nagyjából 5. hét óta), >1000 IU/L HCG értékkel, igazából már a legrosszabbat várom csak, hogy mikor adja fel a testem. Nagyon szomorú vagyok, de talán majd legközelebb sikerül.

2023. okt. 21. 06:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én rendesen véreztem, de egyszeri kisebb vérzés volt (kb. mint mikor megjön) csak görcs nélkül.

Doki megállapította, hogy nem fejlődik rendesen az embrió, visszahívott még egy uh-ra, aztán kaptam Ergam-cseppet és abba kellett hagynom a progipótlást.

Elkezdtem vetélni otthon, de sajnos nem sikerült teljesen kiürülni, végül missed ab lett műtéti befejezéssel :(

2023. okt. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sehogy, ami nem jó. Se vérzés, se görcs. Húzták, halasztották a missed ab-ot, hogy jobb ha beindul, mintha műtenek, de nem indult be. Végül megműtöttek s.o.s-ben, mert elkezdtem lázasodni. Ez ritka, de sajnos előfordulhat. Ha nem fejeződik be a vetélés akkor inkább műtsenek meg, mert baj lehet belőle.
2023. okt. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem vérzek, de nagyon görcsöl a hasam, mikor kell a kórházba indulni? Semmi konkrétat nem mondtak el, amikor kérdeztem.
2023. okt. 21. 07:25
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell kórházba indulni, mikor olyan szinten görcsölsz, hogy az elviselhetetlen, vagy ömlik szó szerint belőled a vér. (Egy hasi görccsel simán hazaküldenek.)


Én 3x vesztettem el terhességet (5, 8, 6hetesen), hát egyoket sem kívánom senkinek.


Elsőnél görcsölgettem egész nap. Munkából hazafele a kocsiban vezetés közben elkapott egy iszonyú görcs. Félre kellett állnom. De ahogy jött, ugy el is ment. Folytattam hazafele az utamat. Mivel jobban lettem, megálltam a boltnál.

A bolt közepén ismét ez a görcs. Majd elöntötz a vér. Ahogy mentem ki az áeuházból, úgy húztam magam mögött a vércsíkot, olyan erősen folyt.

Kocsi, irány haza. Bevágódtam a kádba, onnan már nek tudtam kiszállni. Magamra hívtam a mentőket, azonnal be is vittek. 3 egység vért kaptam.


Másik esetnél görcsöltem. De nagyon. Bementem az ambulanciára. Csináltak egy uh-t, minden ok, menjek haza pihenni.

Kb 1 hétre rá ismét brutál görcs. Ismét ambulancia. Megvizsgáltak manuálisan majd hazaküldtek. 3 nap múlva ismét ugyan ez. Ambulancia, majd haza.

Rá pár napra foltok jelentek meg rajtam. Elhalt a magzat, én meg valahogy vérmérgezést kaptam, hullafoltokkal.

Azonnal műtöttek


3.nál mikor megtudtam, hogy elment, ott uh-n derült ki, azonnal kértem a műtétet.

2023. okt. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Szedned kell még a progeszteront?

Ha igen, az simán meggátolhatja a természetes vetélést.

Visszahívtak vizsgálatra? Ha igen, mikorra?

Először is arra van szükség, hogy kimondja valaki biztosra, hogy gond van az embrió fejlődésével, nincs esély egészséges terhességre. Utána szokták abbahagyatni a progeszteront és esetleg cseppekkel indítani a vetélést. Ha nem indul be (vagy nem végbe a folyamat) természetes úton, akkor jön a műtét.

Te hol tartasz jelenleg?


U.i.: én sima menstruáció szerű görcsökkel nem mennék még dokihoz, csak ha már nagyon fájdalmas. De ha azt kellene megállapítani, hogy megállt-e a baba fejlődése hogy pl. abbahagyd a progit, akkor mehetsz azonnal is, nem kell sokáig húzni, ha nincs esély :(

Kívánom a legjobbakat!

2023. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

7. hèten egy erősebb menstruàció szerűen.

11. hèten barnaztam dèlutàn. (Màr egy hete pnem èlt a baba) Èjjel erős görcsre èbredtem, àtmenet a menstruàciós görcs ès a hasmenèses görcs közt. A wc-n ,,megszültem" egy fèltenyèrnyi alvadt vèrrögöt, ès a halott babàt. Utàna szinte beàjultam aludni az àgyba, ùgy kimerìtettm. Kb 2 hètig vèreztem utàna, először menzesz szerűen, aztàn csak pecsételve. Teljesen kiürült mind a 2x a mèhem, nem kellett műtèt.

2023. okt. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Számomra az a hihetetlen, hogy minden orvos hiteget, holott a saját szememmel látom a rossz eredményeimet és érzi az anyai szívem. 2 hete nem nőtt az ÜRES petezsákom, nincs embrióm 7 hetesen, véreztem, rossz a véreredményem, erre felírják a progeszteront, mert "Nyugodjon meg, semmi baj nem lesz, csak pozitívan!". Komolyan meg kell várni a mérgezést, vagy vannak még csodák esetleg? Értem, hogy az orvosi szakkönyvben még nem lehet missed ab-ra ítélni, de azért a "természet és az idő eldönti" kategória elég szélsőséges. Nem hívtak vissza, önállóan foglaltam 1 hét múlvára még egy utolsó ultrahangra időpontot. Próbálok nem negatív lenni, de őszintén szólva nagyon nehezemre esik.
2023. okt. 21. 08:02
 8/14 anonim ***** válasza:

Jesszus! Ez szörnyű! Ugyanannál az orvosnál voltál? Rakd elé a 2 leletet, mely szerint 2 hét alatt nem nőtt semmit a petezsák és továbbra is üres és kérd, hogy mondja ki, hogy missed ab. Ez így nem normális. Lehet hinni a csodában, de a leírás alapján ez már túlzás. Ilyen csoda nincs!

Másik lehetőség 2 béta hcg mérés 2 nap különbséggel. Ha nem duplázódik az érték, egyértelmű.

Én 5+2-nél vetéltem spontán. Pár nappal előtte kezdtem barnázni, akkor kaptam progit, meg rutascorbint. Semmit nem segített. Először stagnált, majd lassan erősödött a vérzés, a végén már pirosas is volt, de még mindig csak pecsetélő. Az ügyeleten 7mm felritkulást láttak, illetve "petezsák lesz ez."(Akkor voltam 4+5/6, tehát annak a terhességi kornak megfelelt.) Vetélésnél fájdalmas görcsöm nem volt, csak olyan bugyorgásszerű érzés, mint hasmenésnel, csak alhasban. Aznap akartam csinálni egy utolsó tesztet és elmenni dokihoz, hogy kimondja, abbahagyhatom a progit, amikor erre keltem. A teszthez a vizeletes pohár sötétbarna kávészínű tiszta vér lett, akkor vetéltem el, utána csillapodott. Az orvos már semmit nem látott és beküldött műtétre az erős vérzés miatt. Ott azt mondta az ügyeletes, nem fog kelleni műtét, hagyjam abba a progit és pár napon belül el fog indulni a menstruáció.(Így is lett.) Azt mondta, ergam cseppet szoktak adni, de ilyenkor még nem, mert olyan kicsi volt, hogy még egyébként se lenne szívhang, nehogy kiderüljön, hogy ott volt még, csak nem látták.

Kitartást! Nagyon átérzem.😢Ez mindenhogy fájdalmas, de így csak még jobban nehezítik.

2023. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azóta befektettek kórházba, de még mindig semmi konkrétat nem mondtak. Annyit kaptam, hogy bizonytalan a terhesség ideje, 4+3 naposan méhnyálkahártya vastagodást láttak, 6+3-on 5-6 mm-es petezsákot ÜRESEN. Nem tudják mikor fogant, de befektettek, mert másodjára jövök vissza barnázással és enyhe vérzéssel, viszont nyugalmi állapotban semmi jele. Ellenben szédülök. Felemelték a progeszteront 3x1-re naponta, de nem szívesen kapnék fertőzést. Holnap viziten rákérdezek!
2023. okt. 21. 20:29
 10/14 anonim ***** válasza:
Ekkora magzatkezdemènytől nem nagyon kapnàl fertőzèst. Mèg annyira pici, mint egy közepes menstruàciòs vèrrög. Lehet, hogy kèsőbb fogant, lehet, hogy elhalt. Progeszteront tolni szerintem amùgy is felesleges, mert a korai vetèlèsek nagy rèsze genetikai hiba miatt van. Csak azert adjàk, hogy csinàljanak valamit.
2023. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!