Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a (komplett) vetélésem...

Ha a (komplett) vetélésem barna folyással indult az az alacsony progeszteron (sárgatest) szint jele? A vetélés után, ha nem volt műtét mennyit kell várni, illetve kell várni feltétlenül míg újra próbálkozhatunk?

Figyelt kérdés
2008. nov. 25. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A vetélésedet sajnos valóban okozhatta egy progeszteron elégtelenség, soknak ez okozza, de nem tudnak róla. Én azt tanácsolnám, hogy először várj egy ciklusst, nézesd meg a progeszteron szintedet. ezt úgy kell, hogy a ciklusod 16-ik napjától érdemes 3 vérvétellel megnézni, közöttük teljes el 2 teljes nap. ha a csúcsérték sem magasabb mint, ha jól emlékszem 21, akkor esetleg lehetne próbálkozni egy kis Clostilbegyt nevű gyógyszerrel, ez egy jó erős ovulációt csinál és a progeszteron szintet megemeli, hogy a terhesség fennmaradjon. Nekem ugyanígy történt és ma egy boldog 4,5 hónapos baba anyukája vagyok.

sok sikert kívánok!

2008. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még egy kérdésem lenne. A hormonszint egyéni adottságoktól függ, vagy bármikor változhat. Ha igen, akkor mitól csökken esetleg. Azért kérdezem, mert van már egy gyermekem. Vele minden "sima" volt a terhesség alatt...
2008. nov. 25. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy egyéni, igen, a sárgatest egy nagyon érzékeny szervünk, szó szerint egy szerv, mert olyan hormont termel, ami a terhesség fenntartásához kell. 12 hetesen a méhlepény ezt átveszi, ezért van, hogy addig ki kell húzni valahogyan, hogy ne legyen baj. Nagyon sok minden befolyásolhatja a működését, psziché, más hormonok, de alapvetően az ovuláció gyengesége okozza sokszor a bajt, és ilyenkor a sárgatest is csökevényes. Amennyiben csak egy egyszeri, szerencsétlen esetről volt szó, azaz a hormonszinted rendben lesz, uccu bele hamar, ha nem lesz rendben én szednék egy kis Clostyt a helyedben. Az ajánlás 2x1 a ciklusod 5-ik napjától a 10-ig, aztán a 12-ik naptól próbálkozni kétnaponta a 16-ik napig tutira és amikor persze jólesik :-)

Én 2xféltől estem teherbe, előtte soha nem érte el a progim az átlag 15-öt. Már emlékszem, a min. 22-őt el kellene érnie, ahhoz, hogy az egy átlagosan jó legyen. A Clostytól pedig 40 volt.

Majd jelezd, hogy mi lett, kíváncsi vagyok.

Judit

2008. nov. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben ahogy azt előzőleg is írták, csináltatnék egy hormonvizsgálatot. Nekem is csináltak, de nekem a 3. és a 21. napokon. A progeszteronszintet nyilván a 21. napon nézték. Én úgy tudom, hogy spontán vetélés esetén elég kivárni egy ciklust és jöhet az újabb próbálkozás. Ha kiderül, hogy terhes vagy, egyből menj dokihoz és ír fel neked bogyókat, amik progeszteron tartalmúak. Ha kéred, ha nem, egy vetélés után általában javasolni szokták. Az előző válaszolónak: nem bántásként mondom, de a sárgatest nem szerv.
2008. nov. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!