Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amíg nem mozog a baba érezhető...

Amíg nem mozog a baba érezhetően, addig hogyan lehet túltenni magamat a "biztos ott van-e még" kérdésen, főleg akinek már volt vetélése?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok, 1 hét múlva megyek uh-ra. Arra lennék kíváncsi, hogy mások is kínlódnak ettől, hogy még nem érzed a mozgását, csak bízni tudunk abban, hogy a helyén van a baba és minden rendben?
2010. okt. 19. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy missed ab-om a kisfiam előtt. A terhesség alatt végig stresszeltem emiatt. Míg nem éreztem a mozgást, addig meg pláne... A "rendes" görcsöknél is összeszorult a gyomrom (az első babám egy erős görcs után ment el). Aztán mikor már érezni lehetett a mozgást jobb volt, de akkor is bepánikoltam, ha a "szokott időben" nem éreztem, vagy sokáig nem mozdult. Ezért voltunk mi 3-szor 4D uh-on. Nem bírtam ki, hogy heteket várjak azzal, hogy ne lássam a babámat, hogy minden rendben van vele... Nyugtatgattam azzal magam, hogy a villám nem csap kétszer ugyanoda, de igazából nem sokat segített. Próbálj azért te is pozitívan hozzáállni, hogy nem lesz semmi baj!!! :) Néhány hetet kell már csak kibírni és érezni fogod! Én a 16. héten kezdtem!


Nagyon boldog pocakosodást kívánok és jó egészséget!!!

2010. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem szerencsére nem volt még vetélésem,van már egy kisfiam,és most várjuk a tesót.18 hetes vagyok,de már tegnap bementem a kórházba,h nézzenek meg,mert hétvégén nem éreztem mozogni,és megijedtem.Azt mondták,h nem kötelező még ilyen korban mindennap éreznem.Szóval én is paráztam,ezért mentem megnézetni magam.

Más ötletem nem volt.

Neked még igazán korai,h érezd mozogni,de nyugi semmi bajotok,és rendben van minden.Ez járjon a fejedben!Ne gondolj rosszra,vagyis próbáld meg. :)

Minden jót.

2010. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt vetélésem (10 hetesen) és most 34 hetes babás vagyok :) és nem akarlak elkeseríteni, de ha olyan típus vagy akkor mindig tudsz min izgulni. Amikor már mozog, akkor az elején, miért nem mindennap érzem, később amikor már mindennap kell érezni, akkor azon, hogy nagyon mozog nincs-e baja, úristen nem mozdult meg 4 órája mi lehet...sajna ez agyban dől el, hogy mennyire tudod túl tenni magad rajta, nekem nem mindig sikerül :), de igyekszem azért nem túlparázni a dolgokat...de hát az agyam az kattog..kattog, bár ahogy itt sok kérdést, felvetést olvasok én még mindig a "normál" aggódós kategória vagyok :) Jó babavárást!
2010. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
:D aztaa de egyszerre írtunk hárman is :D
2010. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is ilyen parás vagyok. elhatároztam, hogy veszek egy szívhang figyelőt. így ha bármilyen kétség merül föl bennem, csak előveszem majd. nem kell rágódnom napokon, heteken keresztül a következő vizsgálatig.
2010. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Nem aggódom túl a dolgot, főleg, hogy tudom már, nem tőlünk anyukáktól függ, hogy mi fog történni.

Tavaly a 20 héten ment el a babám és akkor nem is gondoltam, hogy baj lesz, pedig még nem éreztem a mozgását és már kellett volna. Mindenki nyugtatgatott, hogy még nem is kell érezni és majd még várjak pár hetet. Szóval ezért izgulok egy kicsit, mert még csak most kezdem azt az időszakot, amikor már néha fogom őt érezni, aztán napokig semmi, ami persze így normális. persze azért a gyerekeim nem nagyon hagynak időt a morfondírozásra.

Kedves utolsó! Mennyibe kerül egy ilyen szívhang figyelő?

2010. okt. 19. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:

én épp most licitáltam rá vaterán. 5000 Ft volt. ha boltba veszed, akkor kb a kétszerese.


ezek vannak még hasonló áron a vaterán:


[link]


ez is 5000 Ft-os.


[link]


erre meg még nem licitáltak.

nem érdemes villámáron elvinni, mert úgyse fog annyira fölmenni a licit.

2010. okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!