Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális súly ez egy 25+3...

Normális súly ez egy 25+3 hetes babánàl?

Figyelt kérdés

Ma voltam terhesgondozáson és a súly amit mértek (mert hogy ilyenkor már nem mérnek ülőmagassàgot, ezt nem is tudtam) 803gramm volt. A combcsont hossza pedig 4,6cm. Szóval töltöttem le egy applikációt a telefonomra, ami a 25.hetre 850gramm átlag súlyt ír. De olvastam más oldalakon,hogy ezen a héten az átlag 700-750gramm. Most akkor mi a valós? És nem kicsi a babám?

Múlt héten a védőnő a haskörfogat (101cm) alapján azt mondta, két héttel idősebb a baba a koránàl. De most a mérések alapján a doki szerint a hétnek megfelelő méretei vannak.



2023. okt. 31. 18:07
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kérdésre kértem választ. Köszönöm!
2023. okt. 31. 18:17
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

A védőnődet innentől kezdve ignoráld...ilyet hogy a haskörfogat alapján állítja meg hogy mekkora a baba 🙈🤣🤣 jóistengyerele...

Amúgy ha ugyanaz napon elmész több orvoshoz ultrahangra simán mérnek ekkora különbségeket. Kicsit tényleg lazíts

2023. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ja hát szegény védőnő nincs a toppon és rám jellemző módon pont őt fogtam ki magamnak...

Lazitok, csak érdekel. Nem tudom ez mióta baj?

2023. okt. 31. 18:36
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell am problemat generalni mindenaron, ha epp nincs :) Orvos mindig szol, ha gond van!

Vedono pedig hulyeseget mondott.


Nekem akkora hasam volt, mint a haz, azalapjan legalabb 2 honappal idosebbnek kellett volna lennie a koranal kb vegig 🤣

2023. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ott kezdődik hogy mit veszünk 25 hetesnek. Nem mindegy, hogy 25.hét,vagy betöltött 25 hét, a különböző applikáció különbözően értelmezik.


Tegyül fel hogy tényleg 850 gramm az "átlagos", akkor a 803 gramm becsült súly tökéletes, ilyenkor már nem fejlődnek teljesen egyformán a babák. Az "átlagos baba" 3500 grammal születik, de gondolom hallottál már arról, hogy van aki 2800 grammal, valaki meg 4100 grammal jön világra, mindegyik egészséges...


Másrészt ez egy becslés. Van akinek délelőtt azt mondják hogy 3100 gramm a babája, délután megszületik 3700-al.. Nem fél nap alatt hízott 600 grammot...


A haskörfogat meg pont nem mond meg a baba méretétől semmit... Egy túlsúlyosnak lehet 6 hetesen is 101 centi a haskörfogata, én meg pl nádszál vékonyan indítottam a terhességem, 30. héten volt 101 centi a haskörfogatom. Ennek semmi köze a baba méretéhez.

2023. okt. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván. Én átlagos testalkatú vagyok egyébként csak a hasam hatalmas. Csak érdekelt a dolog, azért tettem a fel a kérdést és koszi annak aki tudott rá kritizálàs nélkül válaszolni. Azért megnéznék pár anyukát akik full nyugodtak hosszú évek sikertelen lombikozàsai után...
2023. okt. 31. 18:42
 7/16 anonim ***** válasza:
Becsült súly,+- lehet. Picit arrébb mérnek már mást ad ki a gép. Itt pedig már a genetika is bejön a képbe. Ha gond van, mondják. :) A védőnőt pedig nem is kommentálom inkább... :D
2023. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a 27+3 hetesen 1060gramm a 22 héten volt 510gramm.Szerintem teljesen okés az amit leírsz.Nekem aztmondta az orvosom hogy normális.Ha az orvosod is ezt mondta akkor nincs okod aggódni.
2023. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"De most a mérések alapján a doki szerint a hétnek megfelelő méretei vannak."



Akkor mégis mi a kérdés????

2023. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva hogy nem egyforma súllyal születnek a babák, ezáltal nem is egyforma ütemben fejlődnek. Szerintem rendben van a babád. De egyébként érdemes olyan orvoshoz járnod akiben teljes mértékben megbízol és akkor nem lesz kétséged sem.
2023. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!