Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35hetesen normális hogy a...

Nórika 2000 kérdése:

35hetesen normális hogy a babám 1500g? 155cm vagyok párom 170cm

Figyelt kérdés

2019. júl. 11. 19:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Huh, hát nem igazán. Én is pici vagyok, pici babáim is születtek, de ilyenkor már minimum 2 kilónak illene lennie.
2019. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán.
2019. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kaptam gyógyszert amitől híznia kellene hétfőn kell vissza mennem és ki derül mennyit hízott
2019. júl. 11. 20:06
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A súlybecslés nem mindig pontos. Sőt, van, hogy nagyon mellélőnek. Lehet, hogy a babád tényleges súlya mondjuk 2000 gramm körül van és mire szülsz, addigra megszületik mondjuk 2800 grammal, ami meg teljesen normális. Jó, hát nem nagy, de nem probléma. Ilyenkor pontos vizsgálatokra van szükség, hogy a baba tud-e rendesen fejlődni.

De ha valóban ennyi, akkor az tényleg kevés súly ennyi idősen. A szülők magassága pedig semmit nem számít. Én 158 cm magas vagyok, a férjem 168 cm, a kisfiunk pedig 3960 grammal és 54 cm-el született a 38. héten.

2019. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
2019. júl. 11. 20:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Kevés bizony, az enyém kb ennyivel született nagyjából ugyanezen terhességi héten. Ez már igen komoly méhen belüli lemaradás. Nincs rá gyógyszer amitől hízni tud, nem tudom mit kaptál de ilyen nincs.

Nem megfelelő a tápanyagfelvetele valamiért. Vérnyomásod jó?

Ilyen komoly méhen belüli lemaradásnál gyakori a döntés miszerint meg kell születnie idő előtt. Erre nem készítettek fel?

Valószínűleg valamiért nem jó köztetek a keringés.


De nyugi, az enyém is lemaradt baba volt, meg is született idő előtt. Ma már 8 hónapos kutya baja. Szóval ha így alakulna sem kell izgulnod.

2019. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A koponya mérete milyen? Az megfelel a terhességi hétnek?
2019. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

En babám 35 hetesen született 1840grammal. Valamiert nem kapott elég tápanyagot. Én 3 hónapig kórházban voltam, nálunk kevés volt a magzatviz is. Minden nap infúziót kaptam.


Úgy veszem észre, ez elég gyakran előfordul. Ha az ultrahangon nem látnak más eltérést, ami arra utal, hogy a babával baj van, nem kell annyira félni, mert kint meg fog nőni.


Téged nem fektettek be? Nekem heti kétszer nézték az áramlást, mert ha az már az sem jó, azonnal kikapják. Nekem ez adott egy kis biztonságérzetet. Plusz napi 2 ctg. Szerintem ha lehetőséged van rá feküdj be, hogy folyamatosan figyeljék, hogy jól van e a baba.


Mivel nem kap elég tápanyagot vigyázni kell rá nagyon. Én belázasottam a kórházban és a ctgn látszott, hogy nem viseli jól a baba és nem vártak tovább fél óra múlva kint is volt.

2019. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Minden más megfelelő a korához csak a súlya nem ezért nem is fektettek be
2019. júl. 12. 08:32
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem rosszul becsülték a súlyát, ha minden más érték (fejkörfogat, haskörfogat, combcsont) normális.

Az én ikreim 35 hét 5 napra születtek 2300 és 2200 kg-val, és átlagosnak számítottak az ikerség tényéhez képest.

Az egyszemke lányomat meg 2600 grammra becsülték UH-n a 35 héten. Ezeket csak összehasonlításképpen írtam, hogy kb. ennyi az átlag súlya egy ennyi idős magzatnak (vagy 35 hétre született újszülöttnek).

2019. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!