Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális a 2. trimeszterben...

Ez normális a 2. trimeszterben? (17. hét)

Figyelt kérdés

Első 3 hónapot végig hánytam és émelyegtem. Szinte alig maradt bennem étel és az állandó émelygés miatt étvagyam sem volt + nagyon limitált volt amit egyáltalán meg tudtam enni. Gondolom ez miatt összeszűkülhetett a gyomrom is. Kb a 14-15. hétre elmúltak ezek az émelygések és a sok hányás, visszajött az étvágyam, de nem tudok annyit enni pl. mint terhesség elött. Kb. 1/3-ad adagokat tudok enni..tenyleg nagyon keveseket. Van, hogy egyszer-egyszer még most is becsúszik egy hányás kaja után, de már csak pár naponta.


Alapból 10 kg felesleg volt rajtam amikor terhes lettem. Első trimeszterben fogytam 4-5-t kg-t és még mindig nem jött vissza. Védőnő azt mondta nincs gond, terhesgondozádon sem mondtak semmit. Csak aggódom, hogy nem hízok és így nem fejlődik rendesen a babám. Még 2 hét múlva lesz UH a 12. heti óta...


Más is volt már így? Akiket ismerek kismamákat a 2.trimeszterben mind híztak.



2023. máj. 21. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, nyugi.

Én se lettem az a nagyon nagy étkű, pedig már a 29. hétben vagyok, ritkán tör rám olyan igazi falási roham.

A baba elveszi tőled, amire szüksége van a növekedéséhez.

2023. máj. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Félidőig egyik terhességem alatt sem híztam. Én nem hánytam sokat de nagyon étvágytalan voltam és keveset ettem. 3. terhessegem alatt gdm miatt szülésig stagnált a súlyom, 9 kilóval lettem könnyebb szülés után, mint amivel teherbeestem. Baba 3 kg feletti lett, ő ettől szépen fejlődött.

Igazából félidőig a terhesség nem is nagyon indokol hízást, pl a baba súlya is alig valami még, emiatt ne aggódj!

2023. máj. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Én 23 hetes vagyok és meg csak az a 2 kiló jött vissza amit az elején leadtam. Figyelj, hogy amit eszel egészséges legyen, változatos, rost és vitamin dús. A baba nem attól fejlődik, hogy 20 kilót szedsz magadra, semmi szükség nincsen ilyen merteku hizasra. Szedj valami vitamint is.
2023. máj. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) Vitamint szedek, igyekszem sok gyümölcsöt és zöldseget enni. Boldog babavárást Nektek is! :)
2023. máj. 22. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!