Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban nagyobb a kockàzat,hog...

Valóban nagyobb a kockàzat,hogy 40körül az első gyermekem szülöm,mindha a harmadikat szülném?

Figyelt kérdés
2023. nov. 1. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Igen.
2023. nov. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
1-es komolyan érdekel: miért? Miért lenne kevesebb kockázata azért, mert már szült kettőt? Sztem semmi köze annak, mennyit szült előtte. Vmiért a köztudatban most az van, hogy 40 után már ne szülj... Nézzük már meg a dédszüleinket- ükszüleinket.. - simán szültek 40 felett... menstruálsz még? rendesen? - tehát a tested kész egy babára.. - az, hogy ki-mit gondol , ennyi idősen nem kéne már szülni... nagy ívben .... le...
2023. nov. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem egyes vagyok, és az okokat sem tudom, de tényleg kimutatható hogy az idős elsőszülők (primiparák) nagyobb rizikójú terhességet viselnek mint a fiatal primiparák vagy idős multiparák. Több lehet a toxemia, a szülés és szoptatás körüli probléma, nagyobb a csecsemő halandóság, kis súlyú újszülöttek száma. Az első terhesség valahogy mindig nehezebb, problémásabb, talán mert akkor jön bele a szervezet és a méh hogy mit is kéne csinálni.
2023. nov. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

2, mert a szervezet emlékszik az előző terhességekre.

Ha ennél tudományosabb válasz kell, tele van tanulmányokkal a pubmed.

2023. nov. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Én tudom rosszul lehet, hogy kockázat 40 felett az első gyerek és a többedik terhesség is. Nem lesz bajotok, mert a sok vizsgálat és odafigyelés meg old mindent. Nem mindenki lesz terhes, 30 éves kor alatt. Rengeteg 40 feletti terhes van.
2023. nov. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5 ös,nagyon rendes vagy🥰
2023. nov. 2. 07:22
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem ez volt a kérdés utolsó. Hanem hogy NAGYOBB-e a kockázat 40 felett első terhesként. Erre a válasz pedig az, hogy igen. Ez nem zárja ki, hogy fiatalabban is van kockázat.
2023. nov. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző az 5-ösnek ment.
2023. nov. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
28%
Persze, van rá esélye hogy gondok lépnek fel a terhesség alatt, de ugyanúgy a 25 évesnél is van rá eshetőség. Ha rendszeresen jársz terhes gondozásra és ott nem mondják ,hogy baj van a babával akkor minden rendben lesz🥰
2023. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!