Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem szeretnék cukorterhelésre...

Nem szeretnék cukorterhelésre menni?

Figyelt kérdés

Szerintem nem normális mennyiség az a 75gramm glükóz amit meg kell inni. Nem szeretném sem a gyereket,sem magam kitenni ilyen cukorsokknak. Alapból sem eszem 180-200grammnàl több szénhidrátot egy nap, nincs cukorbeteg a családban, nem vagyok elhizva sem.

Volt köztetek olyan, aki ezt a vizsgálatot visszautasította?

Úgy tudom, nem is kötelező, csak bevett szokás.


nov. 8. 09:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Attól még terhességi cukorbetegség előfordulhat ,csak az a lényeg,hogy üres gyomorral mennyi a cukrod és étkezés után 1 órával felmegy 7-es fölé a cukrod,hogy mit eszel meg van-e cukros a családban az lényegtelen A cukorbetegség nem kezelése akár koraszüléssel is járhat,meg más egyéb. Ess túl rajta,nálunk sem volt gond ez a cukros lötty.
nov. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha a 75 gramm glukozon valo nyafogas fontosabb mint a gyereked egeszsege, akkor utasitsd vissza nyugodtan.
nov. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Egyetlen vizsgálat sem kötelező, értelmes, felelősségteljes terhes nő viszont minden ajanlottnak aláveti magát és a magzatát.
nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok elhízva (terhesen sem híztam sokat), nincs cukorbeteg a családban, sportoltam, egészségesen étkeztem, semmi rizikó tényező. Tüneteim sem voltak. A cukrom 8,9 lett terhelve 🤷🏼‍♀️. A terhesség alapból egy inzulinrezisztens állapot, ami miatt gyorsan kitud alakulni a gdm. Semmi köze a testalkathoz, ismerős nagy túlsúllyal kezdte, neki tökéletes lett, az enyém meg olyan, hogy azonnal dietetikushoz irányítottak és beállították a diétámat (pont azért, mert amúgy is odafigyeltem, sokkal könnyebben betudtam tartani a diétát). A kezeletlen terhességi diabétesz veszélyes. Gyakori a koraszülés, születés után a baba túlkompenzál és leesik a vércukra a békapopsi alá, ami okozhat elég nagy bajt.
nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
SZintén mint a 4-es. Nem voltak súlyproblémáim, sportoltam terhesség előtt is és végig pocakosan is. 8kg-t híztam összesen. De a terheléses értékem 7.8 lett. AZ orvosom szerint nagyon a határ. Nem küldött ugyan sehova, de felhívta a figyelmem rá, hogy nagyon figyeljek oda az étkezésre, mérjek rá néha magamnak a cukromra stb. Szerencsére nem lett gond, de oda is figyeltem nagyon végig. Szerintem ez a "vizsgálat" abszolút kibírható, pláne mondjuk egy szüléshez képest... Szóval ha már ezen megakadsz...
nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
4#-el egyetértek. Barátnőm ugyanígy volt, pedig oda is figyelt, még is. Olyan kiugrása volt, inzulinra állították. Biztosan vissza lehet, de ezzel a gyereked veszélyezteted már most. Akkor viszont nem vagy különb egy dohányzó kismamától. Ugyanmár, gyerekosztályon dolgoztam, gyerekek simán megisszák minden gond nélkül... hiszti nélkül. Kicsit fel van ez fújva. Nekem terhesség előtt 2x volt életemben, terhesen is ugye 1x,még is itt vagyok.
nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Meg egy aki cukormentes mániás ...

Inkább azzal csinálsz rosszat magatoknak ha nem mész el ...

A családunkban nálunk sincs cukorbeteg,én sem vagyok elhizva,de azért megittem azt a glükózt..

Nem lett tőle semmi bajom,és nyugodt is lettem,hogy megvan a vizsgalat

nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem kötelező, valóban, senki nem fogja elvenni a gyereked, ha nem mész el, de megéri kockáztatni a babád egészségét?
nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
A nagynéném babája így halt meg méhen belül. Akkor még felénk nem volt cukorterhelés, diagnosztizálatlan terhességi diabétesze lett és a baba 37 hetesen meghalt benne. Túl gyorsan öregedett a lepény, romlott az oxigén ellátottság és a baba is túl nagy volt már a cukor miatt.
nov. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nekem is volt 3 éve ez a vizsgálat, akkor nem voltam terhes, persze könnyebben megittam,mint most, hogy minden edestöl émelygek. És két órát üldögélni is itt a beteg emberek között a váróban sincs kedvem sok. Nagy a rizikó azoknál, akik alapból túlsúllyal kezdik a terhességet, van a családban kettes típusú cukorbeteg. Nekem a pcos miatt kellett a 180g-os ch diéta és valahogy az életem részévé vált, most is két és fél kiló hizasnal tartok, csak most 200gramm a napi ch bevitelem, amit a dokim sem ellenez.

Még átgondolom, de nem hiszem, hogy el fogok menni erre a vizsgálatra, főleg mert az időpontom a 29.hetre van.

nov. 8. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!