Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem szeretnék cukorterhelésre...

Nem szeretnék cukorterhelésre menni?

Figyelt kérdés

Szerintem nem normális mennyiség az a 75gramm glükóz amit meg kell inni. Nem szeretném sem a gyereket,sem magam kitenni ilyen cukorsokknak. Alapból sem eszem 180-200grammnàl több szénhidrátot egy nap, nincs cukorbeteg a családban, nem vagyok elhizva sem.

Volt köztetek olyan, aki ezt a vizsgálatot visszautasította?

Úgy tudom, nem is kötelező, csak bevett szokás.


2023. nov. 8. 09:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed alapján azt hittem minimum IR vagy korábbi GDM miatt kérdezed, és alapból tartod a 160 grammos diétát, ebben az esetben visszautasítanám akkor, ha vizsgálat nélkül is megfelelően kezelnének, kb GDM-esként.

De így, hogy nem diétázol jó lenne elmenni terhelésre. 75 gramm glukóz megivásától 1x nem lesz semmi bajotok.


Nekem 8,8 volt a terhelt cukrom, nincs cukorbeteg a családban, nem vagyok elhízva sem, nem étkezek egészségtelenül, ráadásul korábbi terhességem alatt tökéletes volt a terhelésem. Nem lehet ezt előre tudni, ha nem derül ki egy terhességi cukorbetegség, még halvaszülés is lehet belőle, "jobb" esetben csak óriásbaba, akinek veszélyesen alacsony a vércukor szintje születést követő időszakban.

2023. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt terhességi cukrom, aztán bumm utolsó trimeszterben lettem cukros,pedig már azt hittem megúsztam. Ne légy hülye menj vizsgálatra,túl éled. Én is túléltem,hogy ott ültem 2 órát,vittem magammal tabletet és fülhallgatót aztán megnéztem az Oscar-t.
2023. nov. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem sem normális mennyiség, de az sem normális, hogy terhesség alatt párhavonta megcsapolják a véred, aztán azt mégis hagyja az ember. Első terhességemnél amúgy nekem sem volt semmi rizikófaktor, se a családban, se nálam, normál súlyban voltam, nem is kívántam az édességeket, aztán mégis GDM-es lettem 27 hetesen. A második terhességemnél alapból már a tervezés alatt diétáztam, mértem magamnak a cukraimat, láttam, hogy egyre rosszabb, így ki akartam hagyni a terhelést, de anélkül diabetológián se foglalkoztak velem, és magánkórházban akartam szülni, ott meg a neonatológus volt úgy, hogy nem engedte a vizsgálatot kihagyni, nehogy olyan baba szülessen a kezei között, akinél diagnosztizálatlan GDM-es volt az anyuka, mert ennek igenis lenne kockázata a kicsire nézve. Az, hogy én otthon miket mértem és diétáztam, a kutyát nem érdekelte, nekik a labor kellett, szóval 29 hetesen beadtam a derekam és megcsináltattam a terhelést, ha már így bele lettem zsarolva. Amúgy még a laboros nénik is beszólogattak, szóval nagyon nem hagyta senki, hogy kihagyjam, bár természetesen törvény szerint visszautasítható vizsgálat.
2023. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Én se szerettem. De engem hazaküldtek 2 órára (közbent nem mértek). 5 percre van a kórház, ennél érdemesebb talán államiba időpontot kérni, ami közel van. Tudomásul vettem, hogy ez kötelező rossz, túlesek rajta, és utána figyelhetek a kajálásra tovább. Semmi bajod nem lesz se neked, se a babának. Tegyél a löttyhöz citromot, mert jócskán segít az amúgy tényleg pocsék ízén.
2023. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Elmentem és jó lett a cukrom. A védőnő azt mondta, ehetek mindent ugyanúgy,mint eddig , a doki meg megerősített benne.
2023. nov. 11. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!