Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenem fáj már éjjelente...

Mindenem fáj már éjjelente így a harmadik trimeszter elején. Normális ez?

Figyelt kérdés

Nagy a pocak, szóval a derekam , a hátam, sokszor a csípőm, a térdizületeim, a szemérem csontom szinte már minden éjjel hol jobban hol kevésbé,de eléggé fájnak. Ha front jön,az meg még rátesz egy lapáttal. Aztán reggel ha felkelek már sokkal jobb, de éjjel újra kezdődik minden.

Másnak is ilyen ez? Néha már valóban terhes ez az állapot és még messze a vége!


nov. 10. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Hány hetes terhes vagy? Sajnos kérdező, ez szenvedés szülésig. Normális. Pihenj, sétálj és tornázz. Dolgozol terhesen még?
nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális, sajnos ez ilyen. Persze, ha elviselhetetlenül, kórosan fáj, akkor keress fel egy dokit.

Amúgy lehet, hülyén hangzik, de nekem tök sokat enyhít ezeken a fàjdalmakon, ha este négykézlábra “állva” ringatóztam az ágyban. A mellkasom alá szoktam tenni egy párnát/takarót, hogy ne teljesen a karom tartson. Azt vettem észre, hogy levesz egy csomó terhet a derekamról, és másnap is sokkal

jobban bírom.

Meg ha esetleg a gyerek nyomna valami ideget, akkor is kicsit átrendezi, és leszáll róla.

nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyes! 29 hetes vagyok.Nem dolgozom, mert veszélyeztetett terhes vagyok. Úgyhogy tornázni sem tudok, meg energiám sincs ilyesmikhez.
nov. 10. 09:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi kettes!
nov. 10. 09:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A mozgáshiánytól is lehet ám sajnos. Ha leépülnek az izmaid sok fekvéstől, üléstől, akkor tipikus a derékfájás nem terhesen is, de terhesen meg ugye másképp hajlik a gerinc, mert elöl viszel egy nagy súlyt. Ízületi panaszok dettó, a hormonok miatt lazábbak az ízületek, szétcsúszik nem csak a medencecsont emiatt, hanem pl. a lába is sok nőnek megnő ezért. Ha nem mozogsz, itt is még az izmok se tudnak ennek valamelyest ellent tartani.
nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj ötös, tudom! De nem sétálhatok még igazán keveset sem, mert a veszélyeztetett helyzet miatt el vagyok tiltva, szóval nem akarok én ilyen tunya lenni, mert érzem, hogy nem jó, de meg van kötve a kezem csomó mindenben.
nov. 10. 10:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha a méhszájad miatt nem lehetsz függőlegesben, akkor fekve kellene valami nagyon lightos gyógytornát csinálni azért. A jobb vérkeringés a baba fejlődésének is jót tesz illetve hát a trombózis-megelőzés is komoly szempont ilyenkor. Biztos találsz olyan gyógytornászt, aki veszélyeztetett terhesekkel foglalkozik és házhoz megy.
nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem kell feküdnöm, csak nem sétálhatok sokat és nem lehet tornázni pl. Vérhigítót és aszpirin protektet is használok, tehát a trombózis nem áll fenn , és amúgy sem feküdni szoktam.

Én most ebben az állapotban nem mernék semmi tornát csinálni, inkább kibírom még ami hátra van, így.

nov. 10. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!