Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha jó a mérés, akkor nagyon...

Ha jó a mérés, akkor nagyon picinek számít a baba feje? Volt nektek ilyen eltérés?

Figyelt kérdés
Egy idősebb szonográfus nő csinálta a 12-13. heti genetikai ultrahangot és lehet, hogy bénán mért, mert 15 perc helyett 45 volt a vizsgálat, a tarkóredőt is mérte 1,6-nak és 2,3-nak is... A többi értékem: CRL 70,4 mm, BPD 21 mm (utólag néztem meg táblázatban, hogy ez egy héttel kisebb, főleg a fejkörfogathoz képest), HC 83 mm, AC 75 mm, FL 10 mm, NT (ami végül a leletre került): 1,97 mm, szívfrekvencia 154. A többi gyerekemnek ekkora CRL és HC mellett nagyobb volt a fejátmérő. Orvoshoz a 16. hétre van időpontom, védőnő nem ért hozzá.
nov. 14. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a legvégén mért pár héttel kisebb fejkörméretet és a combcsontot meg pár héttel nagyobbnak mérte, aztán mondta hogy átlagol a kettőből és akkor pont jó...teljesen normális méretekkel született.

Valószínűleg elég pontatlanok ezek a mérések.

nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Nàlunk a végén már 3 héttel kisebbnek mérték a fekét, és 1 héttel nagyobbnak a hasát. Tökéletesen egészséges. Szerintem anyukám vékonyabb fejformáját örökölte.
nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A VÉGÉN vannak egyéni eltérések, a többi gyerekemnél is pl. rövidebb volt a combcsont, de azért a 13. héten nagyjából együtt nő minden méretük. A nagyobb gyerekeimnek nem volt ennyire kicsi a fejátmérője a CRL-hez és fejkörfogathoz képest a genetikai ultrahangon. Ha hosszúkás a fejforma, az nem jó ilyen idős korban. Azért kérdezem, hogy volt valakinek normál fejkörfogathoz képest kisebb fejátmérő az első trimeszter végén?
nov. 14. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!