Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6,1 NT eredmény az első...

6,1 NT eredmény az első genetikai ultrahangon. Mi lehet a végkimenetel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13. hétben vagyok, mai napon készítettek ultrahangot és az NT 6,1 lett... Minden más eredmény jó. Tovább küldtek Pestre genetikai vizsgálatra, ott tudnak biztosat mondani. 29 éves vagyok. Ha valaki járt már így, mi lehet a végkimenetel? Abban bízok hátha el mérték valami oknál fogva.. Lehetséges ez? :(

Köszönöm előre is a válaszokat!



2023. aug. 11. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos bármi benne van a pakliban. Gyógyszer, vírus is okozhat átmeneti vastagodást, és lehet elmérés is. Anno nekem mértek a kisebbikemnél kicsit vastagabbat (3mm), és sokat olvasgattam. Vannak happy end storyk még 7-es tarkóredővel úgy, hogy nem elmérés volt, hanem ténylegesen 4-6mm-es volt a tarkóredő.


Ugyanakkor áltatni sem szeretnélek, ez bizony nagyon komoly indok arra, hogy tovább vizsgálják.


A legjobbakat nektek!

2023. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai vérvételt (nifty, prena) nem csináltattál? Lehet érdemes lenne.
2023. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A végkimenetel lehet rossz vagy jó eredmény. A legtöbb esetben ilyen tarkóredő genetikai gondra utal. Valóban lehetnek olykor pozitív végkimenetelek, de én biztosan inkább a rosszra készíteném fel magam. Sajnos màr 2mm felett sem boldog minden orvos, de 2,5-3mm felett ma már a legtöbbeket továbbküldik. Ha belegondolsz, ez sajnos még annak is a duplája. Ilyen vastagságot sajnos biztos nem tudnak nagy mértékben elmérni.

Sőt, én ilyen értékkel egyből a legjobb orvost keresném (Istenhegyibe mennék) és azonnal magzatvízvételre, vagy lepényvizsgatra. Szerintem itt a prena vagy nifty már kevés, mert ga beigazolódik az (amugy elég erős) gyanú, akkor kvázi kiadtatok 100-200e ft-ot egy olyan vizsgálatra, amit mindenképp meg kell majd diagnosztikaival (pl magzatvizvetel) erősíteni. Nyilván mindez akkor igaz, ha nem vállalnád a beteg babát. Mert ha igen, az is természetesen a te/ti döntésetek. Akkor semmilyen tovàbbi vizsgálat nem kötelező.

Minden esetre kívánom hogy ti legyetek az egy a sokból, akiknél nem lesz semmi baj.

(De ha mégis, úgy semmi akadálya, hogy a következő baba teljesen rendben legyen.)

2023. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben semmi értelme a drága fizetős teszteknek, valószínűleg hamar már jövő héten leveszik a méhlepény mintát vagy magzatvizet és abból lesz eredmény.
2023. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Van Pesten egy nagyon éles szemű genetikai uh-t végző szonográfus bácsi a Praxis magánrendelőben… de én is hallottam olyat, hogy egy ilyen eredménnyel végigrettegte valaki a terhességét és született egy egészséges gyermeke.
2023. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!