Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt e valakinek itt Campyloba...

Volt e valakinek itt Campylobacter fertőzése az első trimeszterbe?

Figyelt kérdés
Első trimeszterbe volt-e esetleg valakinek ez a fertőzése? Elvetélt tőle vagy rendbe volt? Igazából a gyerekemnél még csak a gyanú áll fenn. Nekünk a férjemmel semmi bajunk, de az első trimeszterbe vagyok a másodikkal és picit félek, ha az és elkapom mi lesz így terhesen. Tudom, hogy ilyenkor amúgy is kétes minden,így is állok hozzá,de azért jó lenne, ha nem lenne probléma. Köszi, ha válaszolsz.
nov. 15. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A Campylobactert meg lehet úszni, ha nagyon nagyon odafigyeltek. Takarításra főleg, felületek napi többszöri fertőtlenítése) és ne egyetek egymás után, gyerkőc fenekét most ne te töröld (ha olyan korú még).

Tavaly - bár nem terhesen - én is benyeltem éttermi kajától a Campylobactert, de se a férjem, se az anyukám nem kapták el, pedig együtt élünk. A kis keresztlányaimra is vigyáztam egy nappal azelőtt, hogy kijöttek az első tünetek. Az orvosom szerint megfelelő fertőtlenítés mellett nem nagy a veszélye a családtagok megfertőzésének. Legyél óvatos!

nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Óvatos vagyok, eddig is, de most különösen. Inkább az érdekelne, mi van, ha ennek ellenére is elkapom. Köszi a válaszod, ment a zöld.
nov. 15. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!