Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy ne stresszelj...

Mit tegyek, hogy ne stresszeljem végig az egész terhességet?

Figyelt kérdés
Alapból nagyon túlaggódós vagyok, 3 év után lett pozitív tesztem, el se akartam hinni, mert az orvosok nem sok jót jósoltak. Első napokban még azon stresszeltem, hogy hátha elkezdek vérezni és ennyi volt, most azon, hogy mi van ha mire megyek orvoshoz (7. héten) közli, hogy nincs semmi. Aztán még mindig stresszelhetek, hiszen ahogy olvastam még utána is lehet vetélés, aztán koraszülés vagy bármi, szóval én nem is értem ezt épp ésszel más hogy bírja :D Én már most teljesen kivagyok...
nov. 15. 21:37
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
68%

Én is így vagyok ezzel.

Ma vagyok 5hetes, ugyanezek a gondolatok járnak a fejemben.


Sajnos én már egyszer elvetéltem a 9. héten.

nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Attól félek a legjobban, hogy ha nem marad meg, ki tudja még egyszer összejön-e, 35 éves vagyok, borzasztó alacsony AMH szintet diagnosztizáltak nálam, így is egy csoda ez az egész
nov. 15. 22:23
 3/42 anonim ***** válasza:
89%
Én arra gondoltam, hogy mostantól már mindig lesz valami, ami miatt aggódhatok, úgyhogy ha nem akarok megbolondulni, akár abba is hagyhatom. És ez bevált :)
nov. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
36%
Így van, a te eseted egy csoda. Olvastam azt a kérdésedet is, amikor még nem voltál terhes és írtad mennyi az AMH, válaszoltam is. Sajnos, még nagyon messze van a vége és történhet baj, de gondolj arra, a legnehezebb részén túl vagy! Szinte nem volt rá esély, hogy egyáltalán megtermékenyül, mégis sikerült Én mondjuk a helyedben megpróbálnék dokitól progit szerezni. Tudom, nem csodaszer, de egy "veszélyforrással" kevesebb.
nov. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem. Én 2 év után estem teherbe spontán, úgy hogy túl voltunk két lombikon, férfioldali gondokkal. Rettegtem hogy ezt a babát most elveszítem akkor sosem lesz gyermekünk.

Igyekeztem lekötni magam, dolgoztam, sorozatokat néztem, kirándulgattunk a férjemmel. A 12. Heti genetikai után már valamennyire megnyugodtam.

Hanyadik hétben vagy?

Arra gondolj, hogy neked a teherbeesés volt nehezített, de innentől már csak egy teljesen normális, átlagos terhesség, nem lesz semmi baj!:)

nov. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Most vagyok az 5. héten, van itthon Ultrogestanom, viszont indokolatlanul nem szeretném használni, nehogy ártsak vele
nov. 16. 07:14
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nehéz, nekünk is nehezen jött össze, de a stressz inkább csak árthat. Persze én is izgultam, hogy minden rendben legyen, veszélyeztetett terhes is voltam, de annyira örültem és pozitív voltam, hogy ezek az érzések felülírták az aggódás. Innentől fogva csak aggódásból állhat az anyaság, mert mindig lehet miért. De inkább élvezni kell ezt az időszakot, meg kell próbálni ellazulni, kikapcsolni, relaxálni.
nov. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
67%
Semmit, úgyis fogsz. Én is hasonlóan voltam, előre elképzeltem, hogy ami elromolhat az tuti el is fog. Kb a 18. heti UH után kezdtem kicsit megnyugodni, meg azután hogy mozogni kezdett, bár onnantól meg azon füleltem, vajon érzem-e még. Most vagyok 34 hetes, és az UH szerint tökéletesen átlagos méretei vannak, de én azért magamban kicsit stresszelek, mert túl kicsi a hasam, és mostanra mindenki szóvá is tette. Úgyis találok valamit, amin rágódhatok. Drukkolok hogy minden rendben legyen nálad! :)
nov. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
8as hálásan köszönöm, ne haragudj, véletlenül mentem a félig hasznos válaszra :(
nov. 16. 08:27
 10/42 anonim ***** válasza:
79%
2,5 év után jött spontán. Azelőtt soha egy pozitív teszt, semmi nem volt,ráadásul pont karácsony előtti csoda volt. El se hittük. Na akkor bennem is bennem volt, hogy végre összejött és baj lesz, az nagyon nehéz lenne. Én akkor úgy voltam, hogy ha elmegy, akkor inkább ne is jött volna össze, hogy reményt keltsen a pozitív teszt,mert addig könnyebb volt. Meg én is úgy voltam, ha baj lesz, megint 2,5 év újra? Végül nem volt gond, de sokat aggódtam. Úgy voltam a 12 hét után lenyugszom, akkor nyilván nem. :D Akkor sorra problémák is voltak,akkor úgy voltam félidőnél majd. Utána úgy voltam a 30. héten megfogok és ott tényleg leesett egy kő. Attól kezdve voltam full nyugodt, érdekes hogy utána jöttek az igazi problémák,korábban jött stb. Egyébként én végig tudtam, ha megszületik leszek igazán nyugodt,és tényleg. Azóta teljesen jól viselem, ha baj is van, mert látom rajta, stb. Nekem ez a bizonytalanság terhesség alatt, ami frusztrált. Viszont nem kattogtam ezen, de sokszor eszembe volt, úgy lendültem túl ezen, hogy sajnos ezt nem tudom befolyásolni. Ezt nem tudom irányítani, így hiába aggódok, úgy is az lesz, ami lesz. Ez mindig megnyugtatott 1-2 hétre. :D Kitartást kérdező, nagyon szorítok! :) Próbálj pozitívan.
nov. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!