Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, aki rengeteget...

Van olyan, aki rengeteget stresszelt az egész terhesség alatt, konkrétan idegbeteg volt? A babán látszik ilyenkor valami (nyugtalanabb, sírósabb. )

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon stresszes az életem, nem a terhesség miatt, más okokból kifolyólag) borzasztóan szorongok és már komolyan arra gondolok, hogy ettől baja lehet a babának.35 h
2011. febr. 14. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A hosszas stressz nem igazán tesz jót. Viszont sajnos nekem is végig volt okom a stresszre (anyós mereven elutasította a babát, a férjemet és a 3 nagy gyereket is igyekezett mindenféle módszerrel ellenem és a baba ellen fordítani). A kislányom a világ legkiegyensúlyozottabb babája volt az első perctől kezdve. Mintha megérezte volna, hogy neki nagyon jónak kell lenni :) Csak akkor sírt, ha tényleg baja volt, ezen kívül evett, aludt. Máig kiegyensúlyozott kislány. Semmi utólagos hatását látom annak, hogy én ilyen rossz körülmények között hordtam ki. Okos, ügyes,már 2,5 éves.
2011. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes dolog, mert általában a szorongó anyának a babája is szorongó lesz. Hogy ez öröklött, tanult, vagy a magzati életben felvett viselkedés, azon nem tudnak megegyezni a szakemberek. De egyáltalán nem biztos, hogy sírós lesz. Ha csak a mostani élthelyzeted miatt vagy ideges és nem a személyiséged része a szorongás, akkor komoly esélye van, hogy ha elmúlik a kiváltó ok, akkor te is nyugodtabb leszel, ami meg jól hat a babára. Tehát nyugi! :)
2011. febr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem magától értetődik. Terhességem alatt: 3 temetésen voltam, volt egy balesetünk, tesó kórházba került 2 hónapra. Ha valaki élt át terhesség alatt stresszt, az biztos, hogy köztük vagyok. Kemény volt. Még ami kimaradt mamáról kiderült rákos, 2 naponta rohangáltam hozzá kórházba ami 50 km-re volt. Volt stressz rendesen. Meg voltam győződve, hogy szegény baba idegbeteg lesz. De nem! A mai napig a világ legmosolygósabb kisgyermeke :)

De én azt mondom fölös dolgokon soha ne stresszeld magad!

2011. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is rengeteget stresszeltem terhességem alatt, el kellett temetnem nagymamámat, aki nagyon közel állt hozzám, párommal rengeteget veszekedtünk( az elviselhetetlen hangulat ingadozásaim miatt)szóval kijutottt belőle bőven. Én is féltem hogy ez árt a picinek, most 1hónapos a pici, írtó türelmes kisbaba, és nagyon édes, most enm látszik ebből rajta semmi, remélem később sem fog
2011. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

14 hetes várandósan volt egy életmentő műtétem (70%-ra mondták, hogy a babát elveszítem közben, végül megmaradt), elég sok gyógyszert kaptam, sok fájdalom és kellemetlenség kísérte végig emiatt a várandósságot. És persze stresszeltünk, hogy vajon mennyire károsította őt mindez. Ráadásul a vége koraszülés lett, mert a belső varratok nem bírták a növekvő magzati súlyt, szóval ez sem volt egyszerű történet...

A kislányom azonban bár kicsike súllyal, de 10/10 AP-vel született és nagyon-nagyon agilis kisbaba volt. A nyugodtság és kiegyensúlyozottság viszont sem akkor, sem most nem erénye (2,5 éves): lobbanékony, heves természetű, izgága és rettentő energikus tündérboszorka. Igazi többemberes gyerek, és valóban nehezebb vele mint a legtöbb gyerekkel - de én azt se bánnám, ha 7 ördöggel érne fel, mert minden szörnyűség és nehézség ellenére EGÉSZSÉGES. ÉS kiváló értelmi képességi vannak, jó humora és olyan helyzetfelismerése és problémamegoldási készsége, hogy a jég hátán is meg fog élni, az biztos!


Ami viszont még hozzátartozik a történethez, hogy az idegrendszere érzékenyebb az átlagnál. Minden hideg- és melegfrontot megérez, minden teliholdat, szeles időt, hóesést, légnyomásváltozást.. olyankor rettentő ingerlékeny, hisztis, fáradékony és rosszkedvű, míg a természeti jelenség el nem múlik.

A dokik szerint ez nagy valószínűséggel a gyógyszerártalom és a komoly mennyiségű stressz miatt alakulhatott így.

2011. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!