Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyógyszer létezik, ami...

Milyen gyógyszer létezik, ami hatásos a haskeményedések ellen?

Figyelt kérdés

Ma felírták a Diaphyllint, mert már a max dózis Magnerot és No-spa forte sem mulasztja el a keményedést. De kiderült,hogy már nem forgalmazzák, helyettesítője pedig nincs. Erről sem a felíró orvos, sem az asszisztensek , sem a védőnő, sem senki nem tudott. Egyelőre még zárt a méhszàj egyébként, de akkor most ez ilyen orosz rulett lesz, hogy vagy elkezd a keményedésektől nyílni, és feküdhetek be a kórházba és ha mákom van ,nem lesz koraszülött a gyerekem, vagy sz@rjak az egészre,bízzam a sorsra, hátha ezek ellenére sem lesz gond? Lehet hogy túlreagàlom, lombikosként, de valahogy hihetetlen számomra, hogy ma Magyarországon nincs egy darab gyógyszer sem , ami hat ilyen esetben. Ma nagyon kiverte nálam ez az egész a biztosítékot.

És azt sem tudom, hogy mit adnak akkor bent a kórházban ha pl valakinél kezd nyílni a méhszàj? Vagy az is szerencse kérdése, hogy vissza tudják tartani a szülést, vagy sem? Bocsánat, nagyon zaklatott vagyok a mai nap eseményei miatt és hogy nem vagyok jól és hogy az orvosok sem tudnak segíteni, mert basszus nincs gyógyszer.



nov. 20. 16:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%

A Diaphyllin légzéskönnyítő szer, asztmások használják.

Nem is értem, miért ezt írták fel.

nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

En is nagyon sokat kemenyedtem, de engem az orvos soha nem remisztgetett koraszulessel. Nem is lett, a mehszajam se nyilt ido elott, bar persze nem voltam lombikos.


Valoban olyan rossz a helyzet, hogy a koraszules benne van a pakliban? Vagy csak te gondolod igy?


Ha elobbi, akkor gondolom az orvos szigoru fekvest javasolt es gyakoribb kontrollt, ezt tartsd be, egyelore erre koncentralj.

nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanezt akartam írni, mint az első válaszoló. Ez a gyógyszer hörgőtágító, semmi köze a keményedèshez.

A kórházban koraszülés visszatartására magnéziumot adnak infúzióban. Ennyit. Igazából az is lutri, vagy bejön vagy nem. Szedd tovább a megnerotot és nospat ès pihenj amennyit csak tudsz. A keményedés nem jelenti azt, hogy idő előtt nyílni fog a méhszáj. Sokan már a második trimeszter elején elkezdenek keményedni ès semmi sem történik. Te nem írtad hol jársz a terhességben.

Egyrészt megértelek, mert biztos baromi kellemetlen ezzel küzdeni, úgy hogy semmit nem tudnak rá adni, másrészt viszont kicsit túlreagálod.

nov. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
A keményedés normális. Miért kellene valamit mindenáron kezelni, ami NORMÁLIS???
nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
1, azért, mert az asztmában is úgy hat, hogy ellazítja a hörgő izomzatát.
nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a Bricanyl-Pipolphen is jó kombó, csak meg kell szokni.
nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%
5.-nél a pont, csak sokan egyből írják a hülyeséget, mert rákerestek gyors mi ez, aztán már mehet is a komment. Valamelyik ismerősöm kapott azt hiszem, de az már nem most volt, évekkel ezelőtt. Doki mit mond erre a sok keményedésre, meg mennyire sok kérdező?Ha ő nem aggódik, én sem aggódnék. Persze normális, de azt ne mondja senki, hogy az is, mint volt kollégámnak, hogy a 19 héttől menni nem bírt, mert minden mozdulatra azonnal keményedett max dózis magnéziummal.
nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg privátban melyik településen laksz, hátha a közelben, én kiváltottam még májusban, de végül nem szedtem be.
nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Én is meglepődtem, hogy egy asztmàsoknak való gyógyszernek mi köze a haskeményedéshez, de nálunk (északnyugat Magyarország) ezt írják fel ha ilyen probléma van.

Nem, a koraszülést már én vizionáltam bele a dolgokba, mert totál kiborultam, hogy egy ilyen kis "semmiséget" nem tudnak gyógyszeresen kezelni. Hát bevallom, a dokim is tojik az egészre, meg úgy az egész kórház is, pedig tényleg szerintem némi alapja van az aggódàsomnak, a lombik miatt. Persze, érzem ám én is hogy túlreagàlom olykor, igaza van annak, aki ezt írta, de félek ám, hogy nehogy idő előtt szüljek, ha már most ilyen szépen a 30.hétig eljutottunk.

Köszi ám mindenkinek, aki írt!

nov. 20. 17:40
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

Egy kicsit lazulj le. A terhesség során 40 hét alatt a körte méretű méhed görögdinnye méretű lesz. A terhesség alatt pedig igen is keményedik a méh, felkészül a szülésre. Ez nem olyan dolog, amit 8 kiló magnéziummal, és pláne max dózisú nospával kellene kezelgetni.

Tudomásul kell venni, hogy ez egy élettani dolog.

nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!