Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Placenta a hátsó falon tapad...

Placenta a hátsó falon tapad de fedi a belső méhszájat?

Figyelt kérdés

Ezt mondta a dokim tegnap,10 hetes vagyok. Alapból kis vérzéssel mentem be,amit szerinte nem is ez okozott. (Hanem a külső méhszájon van egy kis polip ami erőlködésre vérezni kezdhet) De ettől függetlenül azt mondta hogy nincs szex és semmi fizikai megerőltetés. Dolgoznom szabad mert irodai munkát végzek de pihenjek amennyit tudok. (Van egy 3 éves ovisom is itthon szóval nem tudom ezt mennyire lehet betartani)

A doki szerint el fog a placenta onnan mozdulni idővel. Volt valaki hasonlóan? Ha elmozdult,mikorra,hányadik hétre?


nov. 24. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 14. héten még véreztem is miatta, a 18. hét után voltam a 2. genetikai uh-n, ott ránéztek, akkor már távolodott, a 30. héten már fundusban volt.
nov. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a méhed nő, úgy fog távolabb kerülni. Mintha egy lufin lenne egy minta és ahogy fújod fel kerül messzebb a bejárattól, miközben persze nem a minta mozog. Van, akinek még szüléskor is takarja a méhszájat, az veszélyes és császár lesz, de ha a dokid szerint "arrébb megy", akkor valószínűleg csak rálóg. Középidőtől már lehet, több centi távolságra lesz (nekem így volt).
nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Feljebb fog menni, ahogy halad előre a terhesség. Nálam teljesen fedte a méhszájat, 16. héten engedtek haza a kórházból (többször elöntött a vér emiatt); addigra távolodott el annyira, hogy már nem jelentett gondot.
nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 nagyon jó, szemléletes példával írta le!


Nekem a 12. héten lógott rá, itt is eltiltás a szexuális élettől, sőt, nekem feküdni kellett.

16. héten már csak megközelítette a méhszájat, 20. héten már közelben sem volt, 24. héten már fundusban.


Szépen feljebb "vándorolt" a méh növekedésével.


Próbálj sokat pihenni, nem guggolgatni, inkább térdelj, ne emelje nehezeket most.

nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Második terhességem ugyanez volt, 12. héten a mehszajon, 16. héten a közelben, utána szépen fundusban. A 12. hét körül még kímélő életmódot javasoltak, 16. héttől még élhettem ahogy akartam. Ne aggódj, ez rendben lesz nagy eséllyel. Ha a harmadik trimeszterben van ez, akkor lehet belőle gond.
nov. 25. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek 😊
nov. 25. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!