Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék tapasztalatokat...

Szeretnék tapasztalatokat olvasni placenta previaval kapcsolatban, vagyis amikor a méhlepény a belső méhszájat fedi? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Betöltött 19 hetes várandós vagyok. Ma voltam genetikai ultrahangon, ahol amellett, hogy a babával minden rendben, megállapították, hogy placenta previam van. A leletemen ez áll: Lepénytapadás a hátsó falon, azonban alsó része a belső méhszájat fedi. Az orvos azt mondta, hogy kímélő életmódot folytassak (semmi szexuális együttlét, semmi sport, nem emelhetek és amennyit tudok pihenjek.... laza séták megengedettek. Vérzés esetén azonnal kórházba menjek). Azonban nagyon sok rosszat olvastam róla, és nagyon aggódom egyben. Nagyon félek egy esetleges koraszüléstől. Szeretnék olyanoktól tapasztalatokat olvasni, akik hasonló vagy ugyanebben a cipőben jártak. Volt olyan, aki vérzés és kórházi tartózkodás nélkül megúszta? Koraszülés bárkinél fellépett emiatt? Esetleg volt olyan, akinek ebből a helyzetből, hogy a méhszájat már takarta feljebb került később? Ha igen, hányadik hétben történt?

Minden történetet és tapasztalatot szívesen elolvasok.



#veszélyeztetett terhesség #elölfekvő lepény #előlfekvő méhlepény #méhlepény a méhszájon
2020. dec. 17. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nem ért rá, de nagyon közel volt. 15 hetesen véreztem, így derült ki. Ugyanazokat mondták nekem is, mint neked, plusz hogy szedjem a magnéziumot. 22. hétig vérezgettem (minimális volt kb. heti egyszer), aztán feljebb ment és elmúlt. 40+1 hetesen indítással szültem.
2020. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nől a pocak, feljebb kerül. Lányommal 3hétig voltam kórházban, mert nekem elkezdett leválni, és iszonyúan véreztem. De a harmadik trimeszterben már "normális" életet éltem. Semennyire nem kellett vigyáznom, mert lemászott róla. 38.héten újra elkezdtem vérezni, rohantunk a kórházba, de az már tágulásos vérzés volt. Amég rajta van, addig viszont kíméld magad
2020. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez volt és maradt is. Császárral szültem. Vérezni nem véreztem, de nagyon kíméltem is magamat. A 36.héten befektettek, mert volt egy hematómám ès pici fájástevékenységet is mért a ctg. A kórházban mindennap figyeltek, volt ctg, szívhangnézés. De vérzés nem volt szerencsére. Végül a 38.héten műtöttek meg, mert a covid miatt szerintem nem volt elég ágy a kórházban, kellett a hely. Mindenki mást is kipateroltak, akit lehetett.
2020. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nekem is. 20. heti uh-n derült ki. Másképp sose tudom meg, mert szerencsére nem volt semmi vérzés, pedig hatalmas babám lett, majdnem 4,5 kg, szétrúgott rendesen, de nem véreztem egyszer sem. Nyugodj meg, minden rendben lesz!
2020. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem pont nem érte el de közel volt nagyon. Nem emelhetek nehezet, és a házas élettel óvatosan 😊 Ezeket betartva eddig semmi probléma, se vérzés se semmi. 37. hetet taposom 😊 Ne aggódj, ha betartod amit az orvos mond nem lesz semmi probléma 😊
2020. dec. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a biztato hozzaszolasokat es tapasztalatokat. Nagyon bizom abban, hogy nem lesz verzes es nem valik le a lepeny, igy nem kell korhazi tartozkodas es nem lesz koraszules.... ezektol nagyon rettegek. Persze nem csinalok megerolteto dolgokat, igyekszem kimelni magam, nem emelek, a hazaseletrol pedig mar a terhesseg elejen lemondtam bar akkor a rosszulletek miatt. 🙂 Nagyon szerettem volna egy nyugodt normal terhesseget izgalmak nelkul de hat tudom ez nem kivansagmusor. 😞 Megegyszer koszonom! 🙂
2020. dec. 18. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!