Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes kismama vagyok.tudom...

34 hetes kismama vagyok.tudom megoszlanak a vélemények lehet-e hurkát enni vagy sem.Tegnap én ettem egy kicsit, de amugymeg egész terhességem alatt ezen kívűl egyszer.attól lehet?

Figyelt kérdés

Egész éjszaka nem aludtam, fájt a hasam, hányingerem volt.

Eddig semmi bajom nem volt a hurkától, amikor ezelőtt ettem terhesen akkorsem.



nov. 25. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg epeérzékenység, ami előfordulhat.


Én nagykanállal ettem a korhelylevest, töltött káposztát, hurkát, kolbászt. 😁

nov. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nyerseneszed, semmi gond a hurkával. Meg kell sütni és annyi.

Igen, lehet epeérzékenység.

De még valószínűbb, hogy az oktalan rettegéstől produkáltál pszichoszomatikus tüneteket...

nov. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy oszlanak. A hurkát főzik vagy sütik,az nem nyers.
nov. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A hurka "nyersen" sem nyers, mivel fött (pontosabban abált) alapanyagokat töltenek bele, utána a betöltött hurkát még egyszer abálják, és csak ez után sütik meg
nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, 8 osztálytól többel rendelkező embert még nem láttam, akinek megoszlott vona a véleménye a kismamák hurkaevéséről.


Ezeket az iyen laposfödhívő, félinformációkon tengődő lelki szegények szokták terjeszteni.


Egyél nyugodtan hurkát, ha szeretnél.

nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hőkezelt, lehet enni. A hányinger, hasfájás mástól is lehet, főleg terhesség alatt. Az is elképzelhető, hogy csak simán a nehézsége miatt érezted így magadat. Minap én is ezt ettem, kissé nekem is fájt a hasam, eléggé eltelített. Nem vagyok terhes. Én terhesen füstölt kolbászt is ettem, mert azt kívántam.
nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

XD.....


Te sem jártál még disznóölésen. A hurka minden része hőkezelt! Eheted.

nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kíváncsi lennék, mi alapján oszlanak meg a vélemények. Tudnál írni ilyet,kérdező? Hogy mi a kifogás a hurka ellen? Nevetni akarok! 😀
nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8-as: nem a kérdezö vagyok, de idöközben rájöttem a "logikára" - a füstölt húsáruk nincsenek hökezelve, csak füstölve, esetleg pácolva. Ezért a füstölt kolbász a túlaggódó vélemények szerint nyers, ezért okozHAT fertözést, ami ártHAT a magzatnak. (Erröl lehet vitatkozni, de most ez nem érdekes)

Ebböl továbbvezetve jöttek arra az ötletre egyesek, hogy MINDEN töltelékáru veszélyes LEHET, de mivel nem gondolkodnak, ezért nem jöttek még rá, hogy ezek többsége nem nyers alapanyagokból készül és többször is hökezelik az elöállítás során.

nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ok. Kielégítő volt a válasz 😀!
nov. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!