Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babák tényleg meg tudják...

A babák tényleg meg tudják különböztetni, hogy ki érinti meg az anyukájuk pocakját?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hol olvastam, hogy mikor az anyuka férje először érintette meg a pocakját, kicsit visszahúzódott a baba, viszont amikor ő (az anyuka) szokta simogatni, akkor odabújik a kezéhez. 🥺 Ez olyan jó érzés lehet egyébként..


Szóval tényleg "megijednek" az idegen kéztől? :)


dec. 1. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Eleinte még az én érintésemre is abbahagyta a bulizást, de pár hete ha a pocakomra teszem a kezem, akkor egyből odarúg akkor is, ha addig másik oldalon tevékenykedett.

Nem figyeltem meg ilyesmit, az apukája kezére is reagál, de a kis keresztlányaimnak is megmutatta már magát, pedig sajnos keveset vagyunk együtt.

dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Talán inkább azt érzi meg, hogy az a kéz előszörre vagy sokadszorra érinti meg, tehát ismerős vagy ismeretlen.
dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az anya reakcióját is figyelembe veszi a magzat.
dec. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénk konkrétan sztrájkol, ha nem én érek a hasamhoz, hanem a férjem vagy mondjuk az ultrahang. Addig ficánkol, aztán csak módjával. Mondjuk nem bánom, mert így a kéretlen tapizókat le tudom rázni.
dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Maximum a nem megszokott mozdulattól.
dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Kétlem
dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt érzékeltem. Eleinte az enyémnél is abbahagyta, aztán csak akkor, ha más érintett meg. Kistesó kezére is először elment, aztán már úgy vette, mintha én lennék és mindent csinált ugyanúgy.
dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám főleg akkor hiperaktív mikor ráteszem a kezem a hasamra. Eleinte ha anyu , vagy apu akarta megfogni, abbahagyta a mocorgast. Most már akkor is csinálja, ha a szüleim teszik rá a hasamra a kezüket. De nekem a védőnő sosem rakja és a hasamra a kezét pl, mert azt mondja, nem ő az anyuka, nem az ő feladata megfogni a hasam.
dec. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Nekem mozgott, szoltam munkatársamnak hogy most jöjjön megérinteni a pocakom mert nagyon aktív, erre ráteszi a hasamra a kezét és abbahagyta a mozgást a babám.Amint én visszatettem akkor egyből újra mozgott. Van abban valami amit írsz kérdező.
dec. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!