Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron hiány miatti...

Progeszteron hiány miatti barnázást/vérzést meg lehet különböztetni valahogy a méhen kívüli terhesség miatti barnázástól/vérzéstől?

Figyelt kérdés

Ha pl. a 4. hét végén (egyből a pozitív teszt megjelenése után) barnázás van és emiatt a doki felírja a rutascorbint, vagy az utrogestant, akkor a vérzés csak akkor múlik el ha a progeszteron hiány okozza, vagy akkor is elmúlhat ha amúgy méhen kívüli áll a háttérben?

Kíváncsi vagyok a két esetnél a barnázás/vérzés milyenségére, mennyiségére, hogy van-e különbség!?


2019. szept. 12. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen. a Méhen kívülinél pozitív a teszt, de pirosan vérzel, és nagyon fájdalmas hasi görcsökkel jár.
2019. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A rutascorbin verzescsillapito, mindegy mi okozza a verzest, mehenkivulinel szerintem ugyanugy hat. Az utrogestan meg progeszteron, szerintem az nem hat semmit a mehenkivulire.

Melyiket szeded?

2019. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Még annyit, hogy mehenkivulinel lehet barnazas, verzes, gorcsoles, de van, hogy semmi nincs.
2019. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A pozitív tesztem óta barnázok (már 1 hete) kevés világosbarna

A dokim szabin természetesen, így menten sos sztkba hogy adjanak valamit. Utrogestan helyett(ami szerintem kellett volna) rutascorbint kaptam. Hat ez viszont nem nagyon segít, a barnázás sajnos maradt. De nem piros és nem görcsölök. A rendes magándokimhoz csak 24 én tudok menni. A kórházban azt mondták ha erősödne a vérzés menjek visza. De nem erősödik, csak ez a nagyon enyhe világos barna van és ez stagnál. Csak wc papíron látom pisilés után, alapból nem folyik.

A tesztjeim pozitívak még mindig, normáls csík van 25-ös teszttel. Nem tudom már, hogy mit kéne tennem :\

Most iszok palástfű teát, tudom nagyon megoszlanak a vélemények a terhesség ideje alatti használatról de sok helyen azt olvasom hogy ilyen esetben vérzés csillapító és segít progeszteront termelni. Azt érzem ha nem teszek valamit,vetélés lesz a vége :\

2019. szept. 12. 20:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Pont a héten írta valaki jog a palást fű tea okozott gondot
2019. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2019. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem éltem át, de anyukámnak volt méhen kívüli terhessége, es ha jól emlékszem menstruáció szerű vérzée volt, az orvosok nem is tudták mi baja van :/
2019. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

hát az is benne van a pakliban, csak annyira korán van még, hogy hiába ultrahangoztak meg a héten, semmit nem láttak nyilván... se méhen belül, se méhen kívül. Görcsöm nincs, a folyás nem piros, hanem barna.

palástfű teát egyetlen bögrével ittam eddig, igazából nem történt semmi.

Ma digitális tesztet csináltam, pozitív 2-3 hetet írt ki (fogantatástól számítva). Vagyis az 5. hét közepénél járok, ahogy gondoltam is. De ez a barnázás.... :(

2019. szept. 13. 12:45
 9/15 A kérdező kommentje:
a hőm is fent van, átlag 37 mindig
2019. szept. 13. 12:46
 10/15 anonim ***** válasza:

Drukkolok!


Rutascorbinból mennyit szedsz?

2019. szept. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!