Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Értesíti a szüleim a nőgyógyász?

Értesíti a szüleim a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra kérlek titeket hogy ne legyetek ítélkezőek. Mint kiderült az utóbbi időben hogy terhes vagyok, és fogalmam sincs hogy mennyi idős, mivel idáig csak előző hónapban nem jött meg,de viszont sokan mondják hogy nőtt a mellem, és én is érzékelem, illetve azt is hogy a köldökom felett nem olyan puha mint szokott, illetve még hányingerem szokott lenni sokszor. Ezért el szeretnék menni egy nőgyógyászhoz.. és soha nem jártam még nőgyógyásznál , és nem tudom hogy milyen adatokat kérnek el, és mivel 18 év alatt vagyok nem tudom hogy esetleg a szüleim nem e kérnek el. Szóval az lenne a kérdésem hogy ha elmegyek egy nőgyógyászhoz ő értesíteni fogja a szüleim erről?( Tudom hülye kérdés,de fontos lenne)

dec. 3. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindegy? Előbb-utóbb úgyis kiderül, utána szépen vállaljátok a következményeket.
dec. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen mindegy, ha az vagy, előbb-utóbb úgyis megtudják, az ab-hoz pedig szüli beleegyezés szükséges.
dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Tesztet csináltál már? Mert a kérdésből az jön le hogy nem, csak a tünetek és a vérzés kimaradása miatt gondolod.

Az unicef oldalán ezt írják:

"Search

×

Mit szeretnél keresni?

10+1 KÉRDÉS – GYEREKJOGOK ÉS A SZEXUÁLIS EGÉSZSÉG

13 ÉVES MÚLTAM, ÉS SZERETNÉK ELMENNI AZ ORVOSHOZ EGYEDÜL, MEGTEHETEM?

14 éves kor alatt – mivel a magyar polgári jog szerint – cselekvőképtelen vagy, tehát nincs önálló döntési jogod az orvosnál, ezért a szüleidnek (vagy gondviselődnek) el kell kísérnie. Ha mégis egyedül mennél, akkor is kötelező őket tájékoztatni arról is, hogy miért voltál orvosnál. Az orvosi papírokba nem tudsz belenézni, és nem kell kikérni a véleményedet az egészségügyi ellátással kapcsolatosan sem. De mindenképpen jogod van ahhoz, hogy megfelelően tájékoztassanak arról, hogy mi történik veled, milyen ellátásra van esetleg szükséged, és ezt úgy kell megtegyék, hogy megértsd.


16 ÉVES MÚLTAM, SZERETNÉK ELMENNI EGYEDÜL A NŐGYÓGYÁSZHOZ, MEGTEHETEM?

Ha már elmúltál 16 éves, még mindig kiskorúnak számítasz (14-18 év között korlátozottan cselekvőképesnek, de 14 és 16 éves korod között még mindenképpen be kell avatni a szüleidet, vagy hivatalos gondviselőidet) fontos lenne, hogy a szüleid tudta nélkül ne látogasd meg a nőgyógyászod, ugyanis jogod van egészségügyi önrendelkezéshez, de csak korlátozottan hozhatsz önállóan döntéseket.


16 éves kor felett lehetséges, hogy nem a szüleidet tájékoztatják az orvosok, de valakit mindenképpen ki kell jelölnöd, akit tájékoztathatnak. Ekkor már minden, a kezeléseddel kapcsolatos dokumentációt szabadon elolvashatsz.


Ha 18 éves elmúltál, akkor nemcsak felnőtté, hanem cselekvőképessé is válsz. Önállóan hozol döntéseket, részletesen kell tájékoztassanak minden téged érintő kérdésről az ellátás során, a döntésekbe be kell vonni és ki kell kérni a véleményedet. Minden dokumentációt szabadon elolvashatsz. És természetesen senkit nem kell erről tájékoztatni."

dec. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos mivel 18 év alatti vagy, kötelessége értesíteni a szüleidet, nemcsak terhességkor, hanem akár egy sima fertőzésnél is.

Csináltál terhességi tesztet? Mert azzal tudod csak megerősíteni, a tünetek persze utalhatnak erre, de jobb, ha tesztet is csinálsz, addig ne menj el dokihoz.

Még fejlődő korban vagy, ilyenkor előfordul, hogy az embernek kimarad 1-2 havi menzesze, most meg hányás-hasmenős vírus van pluszban, biztos ideges is vagy, lehet a hányingered attól is.

A Rossmannban vagy DMben lehet kapni már párszáz forinttól terhességi tesztet. Reggel kell az első vizeletből megcsinálni, ha negatív, akkor megnyugodhatsz, de akkor is érdemes orvoshoz menned,ha nem múlnak a panaszaid. Kitartás!


Az ítélkezőknek meg üzenem, mindenki a saját háza előtt sepregessen először, vagy gondoljatok bele, ha a ti gyereketek tenné fel ezt a kérdést, mit éreznétek, ha valaki belekötne.

dec. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, ha az én gyerekem itt tenné fel ezt a kérdést és nem hozzám fordulna első körben felköpnék és alá állnék utána pedig elásnám magam, mert vmit rettenetesen elrontottam. Az én gyerekem valószínűleg hamarabb fog elmenni nőgyógyászhoz mint, hogy nemi életet éljen.
dec. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A #4 hülyeséget ír, 16 éves koromtól kezdve járok nőgyógyászhoz, nem kellettek soha a szüleim egy sima vizsgálathoz, és a vizsgálati eredményekről sem tájékoztatták őket soha. Sima STK-s orvosokhoz jártam, szépen kivárva a sorom, mindig másnál, soha nem volt ez kérdés.


Abban viszont igaza van, hogy előbb csinálj egy tesztet, mert tényleg előfordulhatnak ilyen-olyan anomáliák fiatalon. Az, hogy a tested hogy változik, semmit sem jelent, 2x voltam terhes, de ennél jelentősen többször éreztem magamon terhességi tüneteket. A teszt megmondja, főleg ha van egy kimaradt menzeszed. Ha pozitív, akkor igenis menj el orvoshoz, és utána viszont muszáj leszel beavatni a szüleidet, mert egy abortuszhoz is kell az ő engedélyük, de ha meg is tartanád, akkor is elengedhetetlen a segítségük. Szóval ha terhes vagy, azt az orvostól függetlenül is meg kell mondanod nekik. Sajnálom, hogy úgy érzed, nem bízhatsz bennük és rosszul reagálnának, én remélem, hogy az én lányaim ilyen esetben egyből hozzám fordulnának és elhinnék, hogy segíteni akarok nekik, nem tudom, te miből gondolod, hogy a te szüleid másképp viszonyulnának hozzád, de anyaként azt mondom, hogy kisebb baj elmondani a szülőknek egy terhességet és vállalni a szobafogságot vagy nem tudom, mivel büntetnének, mint eltitkolni és utána az iskola vécéjében egyedül megszülni.

dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!