Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MTHFR C 677T és MTHFR A1298C...

MTHFR C 677T és MTHFR A1298C heterozigóta mutatio igazolt. Protein s aktivitás 57%. Szó szerint ez a leletem. Erre az eredményre el lehet hagyni a vérhigitót? (Lent részletezem) kérlek olyanok írjanak akiknek biztis infójuk van, vagy értenek hozzá

Figyelt kérdés

Most 8hetes terhes vagyok. Lombikkal jött össze a baba elsőre. A lombikos orvosom erre az anamnézisre 6. Hétig aspirin protectet adott,emelt dózisú foláttal. Majd a 6. Hét után mikor volt szív hang, kaptam a clexane 4000NE. Itt a központban véget ért a pályafutásom. Mondták hogy menjek terhesgondozásra. Találtam is, elmentem a dokihoz. Ő közölte,hogy hagyjam abba a clexanet.

De én eddig is alig vártam,hogy kiirják nekem mert csak így nyUgodtam meg hogy nem lesz baj. Ugyanis a hemetologiai kozpontban mondtak ez azt jelenti ,hogy eleve van trombózis hajlamom. Szóval szétvág az ideg, hogy most mit tegyek. Nyilván a lombikos orvosommal kialakult a bizalom. ő adta a clexant. Ez az új doki azt mondta hagyjam el mert az mthfr-e eleg szokott lenni a folát. De nekem ez hogy elég szokott lenni ez elég kevés. Így nem is kaptam receptet sem. Valaki hasonló cipőben ? Illetve erre az MTHFR-e kell vérhigitó vagy tényleg eleg a vitamin?

Köszi


dec. 6. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy hematológushoz, ő a legkompetensebb ebben. Nekem másfajta véralvadási zavarom van nem az mthfr, nekem szúrni kellett végig, és utána 6 hétig. Azt mondta a hematológus hogy repülőút előtt, műtéteknél, törésnél... mindennél ami növeli a trombózis kockázatot kell. Ha budapesti vagy akkor tudok ajánlani nagyon jó hematológust magánban.
dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a hematológus a biztos, én addig nem hagynám abba amíg ő azt nem mondja.
dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem végig kellett szúrnom. Haematológushoz jártam. Ez nem a nődoki feladatköre.
dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Budapesti vagyok. Megköszönöm ha leírod.

A hematológusok biztosabban tudják ezt mintha egy 3. Nőgyógyászhoz mennék másodvélemenyert ? (Ami harmad 🙄)

dec. 6. 15:55
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy szerintem sem. Nem is akarom addig abba hagyni

Csak az a baj, hogy 15 van meg és nem kaptam újabb receptet. 15 nap alatt kell valamit kitalálnom. Ez az új doki nem írt ki mert hogy az MTHFRe ő nem írhat ki támogatottan. A központból már ugye elengedtek a kezem. Komolyan nem értem ezt

Miért nincs erre egy egyezményes protokoll. 🙄

dec. 6. 15:59
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Dr Csacsovszki Ottóhoz jártam én magánban. 1.vagyok
dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Az MTHFR mutációra nem kell véralvadásgátló a szakmai szabályok szerint...
dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hematologushoz járok, mindkét mutáciom ugyanaz. Cleaxene-t szúrok a pozitív teszttől, hát hetente vérvétel és hematológiai kontroll. Ez a második terhességem, az elsővel is végig kellett szúrni plusz néhány hétig, most 18 hetesen szintén kell.

Az én doktornőm magánban dr. Tremmel Anna, jószívvel ajánlom.

A nőgyógyászom annyit mondott még, ha covidos lennék akkor emelni kell a verhigító adagolását.

dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a honvédba jártam haematológushoz.
dec. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most foglaltam egy orvoshoz. Holnapra volt is időpont. Mihamarabb pontot szeretnék a vegére tenni mert nem akarok ezen idegeskedni.

Remélem segiteni fog a doki.

De ha már itt vagyok, van egy másik aggályom. Ez az új orvos azt mondta a 12. Csokkentsem a progeszteront (jelenleg reggel este kúp, du injekciba kapom) azt mondta mire a 12. Héthez érek ne is használjam. Ez így jó? Mert most sok helyen azt olvasom,hogy a 12. Het utan kezdik csokkenteni majd elhagyni. Köszi erre is a választ

dec. 6. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!