Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Quamatel 40 mg-ot lehet...

Quamatel 40 mg-ot lehet bevenni várandósan?

Figyelt kérdés
Még csak 6 hetes leszek, de màr napi szinten 2-3x hànyok. Előző terhességemnél vészes hányással kezeltek többször, most nem szeretnék odáig eljutni kivételesen. Alkalmazható néha ez a gyomorsavcsökkentő várandósság alatt? Orvost már kérdeztem, de még nem válaszolt, addig hátha tapasztalatból tudtok itt valamit javasolni, amit még nem próbáltam! Köszi!

dec. 7. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Terhesség szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A gyógyszer adása terhesség alatt nem javallt. A gyógyszer csak különösen indokolt esetben, az orvos gondos mérlegelése után adható.

dec. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

A drugs.com azt írja, hogy:


Famotidine Pregnancy Warnings


Use is recommended only if clearly needed and the benefit outweighs the risk.


AU TGA pregnancy category: B1

US FDA pregnancy category: B


Animal models have failed to reveal evidence of teratogenicity or changes in fertility. This drug crosses the placenta. Sporadic abortions occurred in an animal model at maternotoxic doses. There are no controlled data in human pregnancy.


AU TGA pregnancy category B1: Drugs which have been taken by only a limited number of pregnant women and women of childbearing age, without an increase in the frequency of malformation or other direct or indirect harmful effects on the human fetus having been observed. Studies in animals have not shown evidence of an increased occurrence of fetal damage.


US FDA pregnancy category B: Animal reproduction studies have failed to demonstrate a risk to the fetus and there are no adequate and well-controlled studies in pregnant women.


Magyarán: kevés infó van, de egyelőre nem sikerült káros hatását kimutatni. De nincs bizonyíték, hogy veszélytelen.


Viszont vannak más szerek gyomorégésre amik alkalmazhatók terhességben. Beszélj az orvosoddal. Úgy tudom, a háziorvos is felírhatja.

dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy mielőtt bármilyen gyógyszert felírnak, vagy engednek bevenni, minden létező más módszert ki kell próbálnom, mert nem akarnak gyógyszert adni. Nagyon durva gyomorsavam volt, de akkor is csak azt kérték, bírjam és egyek kekszet, igyak tejet.
dec. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!