Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg mindent megengedhetnek...

Tényleg mindent megengedhetnek maguknak az orvosok, csak azért mert ők orvosok?

Figyelt kérdés

Ma egy kontrollra kellett mennem a kórházba, mert egy hete túl soknak találták a magzatvizet.

Egyelőre az okát nem tudjàk (csak vérvétel volt, kenet vétel nem).

Most is oké volt minden a babával, még ultrahang képet is kaptam csodák csodájàra. Aztán átküldtek az ultrahangos papírral a terhes patológiàra, hogy ott majd a doktor úr megvizsgál.

A doktor úr egy jó nagy darab közel a 70-hez orosz férfi volt, aki mondta, hogy hát vegyük le a kenetet is, mert látja, azt egy hete nem csináltàk meg. Hát mondom jó. Fel is feküdtem a vizsgáló asztalra, akartam a lábam a kengyelbe rakni mikor mutogatta a doki, hogy nem nem, fogjam meg a térdeim , húzzam magamhoz a lábam és mire kettőt pislogtam már belém is tolta a "kacsát" olyan erővel ,hogy azt hittem, ez már kb a szülés és most nem túlzok. Majd levette a mintát ami már nem volt fájdalmas, de láttam a pálcika végén,hogy a vatta véres. Aztán a történet megkoronázásaképp még manuálisan is megvizsgált, de az már nem volt olyan szörnyű, szerencsére zárt volt a méhszàj. Aztán megkaptam a következő időpontot és mehettem isten hírével. Ja, amúgy 32 hetes kismama vagyok.

Hazafelé a kocsiban láttam , hogy enyhén vérzek, a hasam meg már akkor fájt mikor a vizsgálatról kijöttem. Még mindig rózsaszin a folyàsom, valószínűleg megsértette a kacsával a hüvelyfalat, én meg vérhigítózok is sajnos ,mert kell a terhesség eleje óta ,így csupán ennyi lehet a baj, de a hasam is fáj még elég rendesen. A baba mocorog hála Istennek. De kérdezem én, hogy egy orvosnak joga van így vizsgálni egy lombikos, veszélyeztetett terhes, de akár egy sima terhes kismamát is? Teljesen fel vagyok háborodva, hogy én vigyázok magamra, betartok minden utasítást, semmi bajom nem volt eddig , erre ez a doki tesz róla, hogy vérezzek is és a hasam is fájjon.

Beszéltem a terhesgondozást végző dokimmal , hogy lehet-e Rutascorbint szedni most, hogy ez történt, mert aggaszt azért ez a rózsaszín folyás. Persze tudom, hogy nyilván nem lett nagy baj, de basszus, ez délelőtt volt és még mindig fáj a hasam és rózsaszín a folyàsom.

Voltatok így már, hogy egy orvos úgy vizsgált ahogy nem kellett volna? Nem tudom, hogy szólnom kellett volna -e hogy fáj amit csinál, vagy a "betegnek" kuss a neve?


dec. 13. 16:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Velem ilyen szerencsère nem esett meg, de Magyarorszàgon hìrhetdten el van szaladva a ló az orvosokkal. Normàlis orszàgban nagy rèszük sitten lenne. Amit csinàlt, az szülèszeti erőszak, ès van, ahol büntetőjogi kategòria.
dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Egyes, komolyan? Egyébként borzasztóan fel vagyok háborodva és ha jövő héten megyek és újra őt húzom ki, nem megyek be a vizsgálatra. Mert ha én nem állok ki magamért, senki nem fog. Felháborító ami ma velem történt és nem hinném, hogy ez a hiszti kategória lenne.
dec. 13. 16:59
 3/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem hagytam volna ennyiben. Ebből baj is történhetett volna egyébként.
dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

De miért nem kérted ki magadnak azonnal? Neki kellett volna mondanod. Ha többen kikérnék maguknak ezt a bánásmódot, az orvosok is másképp nevelődnének. Mert sajnos főleg idősebb orvosoknál van ez a tekintélyelvű nevelődés, ahol ő az atyaisten is...ezt szokta meg.

A bábuk nem reklamálnak. A személyek viszont igen!

dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez már kimeríti az erőszak fogalmát. Minek vett egyáltalán kenetet?
dec. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%

A kolléganőmet ugyanígy egy orosz orvos vizsgálta nagyon brutálisan, bár az nő volt, úgyhogy nem lehetett, akit te mondasz. Plusz az még rá is szólt, hogy ne jajgasson, mert aki széttette a lábát és gyereket csinált, az tűrje a vizsgálatot is. Tett panaszt, de hát semmi se lett az ügyből.


Második gyerekkel is kellett volna hozzá mennie, de ő is elutasította vizsgálatot. Kérdezte tőle egy asszisztens, hogy miért? Ő meg mondta, hogy van már egy panaszos ügye a doktornővel szemben. Az asszisztens meg valami olyat mondott, hogy ha mindenki elutasítaná a vizsgálatot, akinek panaszos ügye van a doktornővel, üres lenne a váróterem...

dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%

Azta mindenit…

Hát először is nagyon sajnálom, ami veled történt, remélem nem esett bajotok.

Nálunk (Németország) konkrétan mindenhez engedélyt kérnek.. Januárban szültem, szülés után 1 héttel kicsit begyulladt a mellem, engedélyt kértek, hogy hozzá érhessenek stb.

A gyereknél ugyanez.. Engedélyt kért a doki, hogy felemelje.. én meg néztem rá bambán, hogy (mi? hát emeljed..) persze.

dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
16%

"én meg vérhigítózok"


Hogy megnyugtassalak az alacsony molekulasúlyú heparinszármazék injekció (pl: Clexan) valójában nem hígítja a véredet.

Ez egy közkeketű tévhit.

dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek! Akkor tényleg nem én vagyok túl érzékeny, hanem az orvos volt böszme.

Őszintén szólva,olyat sokkot kaptam ott ,hogy nem hogy kikérni magamnak ezt az egészet, de konkrétan levegőt venni is majdnem elfelejtettem. Amúgy aztán a védőnő mondta, mert elmeséltem neki, hogy sok kismama panaszkodott már erre a dokira, hogy állat módon vizsgál. De az biztos, ha jövő héten is pont ő lesz ott, nem engedek semmilyen vizsgálatot.

Amúgy kenetet azért vett, mert hogy múlt héten csak vért vettek, de kenetet is szokás a streptococcus fertőzés miatt. Úgyhogy azt ma pótolták. Mert az is lehet oka a több magzatviznek állítólag.

dec. 13. 17:49
 10/30 A kérdező kommentje:

8-as, nekem ezt az ország legjobb immunológusa javasolta, mert Leiden mutációm van . Amúgy ha nem higítja a vért, akkor az hogy lehet, hogy az eddig (400-ig jó a trombocita szám) 560 körüli trombocita számom amiota vérhigítózok 410-420 között van?

Azért én elhiszem azt, amit a legjobb szakember mond és valamiért akkor sikerült a beültetés,mikor elkezdtem vérhigítózni és hála istennek már valahogy mégis eljutottam a 32. hétig, előtte meg több vetélésem is volt vérhigító nélkül.

dec. 13. 17:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!