Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazmózis. Milyen óvintézk...

Toxoplazmózis. Milyen óvintézkedéseket tehetek?

Figyelt kérdés

Két benti cicánk van, sose járnak ki, viszont az egyiket kb egy hónapja fogadtuk be, picike még.


Eddig én takarítottam az almot rendszeresen, de most hogy várandós vagyok, ezt át kell adnom a férjemnek. (a babának nagyon örül, az alom pucolásnak kevésbé.)

Fertőtlenítettem eddig is körültekintően, alaposan kezet mostam mindig, nem csak a macskás tevékenységek után.


Milyen egyéb teendőim vannak még?

Kell aggódnom, ha a cicák velem alszanak?


dec. 20. 13:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben álmodban nem nyalogatod a hátsójukat, nem lesz baj.

Csináltattál amúgy tesztet? Nem estél még át rajta?

dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%

Tesztet kell csinálnod, ha nem találkozott még Toxoplasmosissal a szervezeted és nincs rá ellenanyagod, akkor 4-6 hetente ismételni kell a vérvételt. Ez helyfüggő, ha teljesen magánba mész, akkor 14 ezer forint a vérvétel, ha az orvos utal be, akkor 8-9 ezer forint.


Nekem most volt az utolsó, 3 hét múlva szülök. Egész terhességem alatt 6 vizsgálatot csináltak erre, tehát számolj rá egy 60 ezer forintot.

dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy étteremben/kifőzdében/street food helyeken előbb elkapod, mint a macskáidtól, főleg ha salátás típus vagy, mert a mosatlan zöldségeknek nagyobb a rizikója. Nem otthon készült ételnél pedig nem tudhatod mekkora higiéniával jártak el.
dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem a cicatol fogod elkapni. Nézd meg a videót!

[link]

dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is tesztet kért a védőnő, nálunk 38.500Ft, de csak 1x kellett, mert átestem már rajta. Amíg nem volt meg a teszt eredménye azt kérte a védőnő, hogy ne érintkezzek a cicával és semmiképp se én takarítsam az almot.
dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy macska élete során egyszer fertőz, azt is max 2 hétig. Benti cica esetében igen kicsi az esély rá, hogy elkapd (mosatlan zöldségtől előbb fogod), hiszen ő maga is kisebb eséllyel fertőződik meg, és ezen nem változtat az együtt alvás sem. De egyébként amíg nem nyalogatod a cicakakit és rendesen kezet mosol az alomtakarítás után, nagy baj nem lehet.
dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Falun nőttem fel a 90es években, a macska fogyóeszköz volt, kaját nem kapott némelyik (vadásszon ugye) nem még orvost...

1000%-ra hittem hogy volt toxoplazmám erre negatív lett. Pedig ha én nem kaptam el akkor egy kint sose járt szobamacska nem hiszem hogy nagyon veszélyes...

dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

A macska egész életében 1x fertőz, 1 vagy 2 hétig. Én 34 év alatt mindenféle macskát fogdostam, nem estem át rajta. 1x nézettem meg terhesség alatt, többször nem. 3 szobacica van, a férjem almozott. Ugyanúgy simiztem őket, ágyból sem voltak kitiltva.

Mosatlan zöldségtől, gyümölcstől hamarabb elkapod, mint cicától.

dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: Úristen, hol csináltattad? Még jó, hogy csak egyszer kellett...


Pedig én a Synlabba mentem először magán vérvételre, ott 14 ezer volt (3 ezer forint az adminisztrációs díj, hogy rendelkezésre állnak a pultban, milyen kedves...), a beutalást követően pedig a Kútvölgyiben vették le nekem, és így volt 8, majd most már az utolsó 9 ezer forint, mert emeltek.

dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
30%

Aki amúgy így lepontozgat, az most vitte végig a terhességét? Mert konkrétan reális árakat írtam, és akinek nincs ellenanyaga, annak kötelezően ismételnie kell a szakorvos utasítására.


De mindegy.

dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!