Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatok a kórházi...

Anneee25 kérdése:

Mire számíthatok a kórházi kezelés alatt terhességi vészes hányással?

Figyelt kérdés

14. Hetet kezdtem. Többnyire naponta 1* hányok, de enni nem nagyon tudok a folyamatos émelygés miatt. Daedelon kúpot használok naponta 4* orvosi javaslatra.

Az orvosom azt mondta minimum 2400 kcalt kellene fogyasztanom, jelenleg 1000 körül "eszek", 1,5 liter folyadékot iszok, és sötét a vizeletem . Gondolkodom a kórházi kezelésen. Mi történik,hogy zajlik?



dec. 24. 05:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

De hát nincs is terhességi vészes hányásod, nem tudom napi 1 alkalom miatt miért mennél kórházba?

Az, hogy nem tudsz enni, az viszonylag normális tünet, nagyon sok kismamát érint, esznek amit tudnak, amíg el nem múlik az émelygés/ételundor. Kicsit jobban oda kellene figyelni arra, hogy többet igyál és akkor nem lenne semmi, 1,5 liter nem terhesen is kevés.

Amúgy ha bemész infúziókra számíthatsz és kórházi kosztra. Ennyi.

dec. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Én se értem. A vészes terhességi hányás nem ez,hanem se étel,se pedig a 1,5 liter nem marad meg,hanem folyamatosan hánysz,minden korty kijön. Az első lányomnál a 9. héttől napi 3x hánytam a 12-ig,majd maradt 1x napi a 16 hétig kb. Dehogy fektettek be ezzel normális kórház nem is fog,pedig nálam a nőgyógyászom a daedalont az elsőnél és most sem engedi terhesen használni. Gondolhatod mennyi étel maradt bent bennem ott,eszegettem amennyit tudtam és kész. 1,5 liter szerintem meg se volt visszagondolva. Erre nem fognak infúziót sem adni,nincs módszer rá.
dec. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Mikor szültem, 1 napig a szülészeten volt szobatársam egy lány, akit ezzel fektettek be. Utána átkerült a nőgyógyászatra. Olyan 20-22 hetes lehetett, alapból is vékony volt, és már sokat fogyott.

Ha jól emlékszem, sokszor nem hányt ő sem, de igazából nem is evett.

dec. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a házi orvosod tudj megállapítani, hogy kell a kórházi kezelés neked vagy sem. Csipszen, ropin és citromos vizen éltem hetekig.Fogytam.Mégsem mentem kórházba.
dec. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Bennem semmi nem maradt meg a 6. Héttől, a 13. Héten már a laborom is eléggé rossz volt, a vizeletben már kristályok voltak mert egy korty víz is kijött, de fel sem merült a napi 6-8-10 hányás mellett a kórház.
dec. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Miert kapsz kupot? Miert kellene korhazi kezeles? Mondjuk a vizeleted megerne egy kivizsgalast, tobbet kene innod, de azert ez nem veszesen keves, lehet, hogy van valami problema, ha furcsa a szine.


A 2400 kaloria mar csak azert sem realis mindenkinek, mert az elso trimeszterben a baba tobblet igenye kb 100-150 kaloria. A masodik trimeszter vege fele meg 300.

Most ha en 150 centis nokent, akinek az alapanyagcsereje kb 1200 kaloria, elkezdtem volna hirtelen 2400-at zabalni terhesseg alatt, nagyon csunyan elhiztam volna. Milyen magas vagy es hany kilo?

Szoval mindenkinek mas a kaloriaigenye de terhesseg alatt se kell 2x annyit enni.

dec. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Én nem hánytam, de annyira viszolyogtam minden ételtől, hogy én is alig ettem. Volt, hogy a víztől is hányingerem volt. Sokat fogytam, de se az orvos, se a védőnő nem mondta, hogy ennek kórház lenne a vége. A leggagyibb százforintos csipsz, nyers krumpli meg tonik ment le, a védőnő erre konkrétan azt mondta, hogy ő 8 kilót fogyott az első három hónapban, ahol én járok, az semmi. Nem volt jó, de elmúlt, túléltük, egészséges baba lett.
dec. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

4 kilót fogytam az első 16 hétben, keveset hánytam, de állandóan rosszul voltam és alig ettem. Az ivásra próbáltam figyelni, multivitamin levet inni, ami kicsit tartalmasabb, meg ilyenek. Amit egyáltalán befogadott a gyomrom.

Szerintem ne készülj kórházra, ha nem muszáj. Akkor kell, ha kiszáradás közelébe kerülsz, folyadékot pótolnak és ennyi.

dec. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

A kórházba fekvés nem kivánságműsor.

Én napi 21x hánytam, nem egyszer 🤣

Csipszen és kólán éltem hetekig.

Mégsem kerültem kórházba.

dec. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
9-es és 5-ös véleményét adom. Én is borzasztóan voltam kb a 16. Hétig, napi 10 hányással legalább reggel délben este. Napi 4 szem háztartási kekszen meg szénsavas gyömbéren éltem...nagy ritkán lecsúszott más táplálék is, de kb egyből kijött..mégsem kerültem kórházba. Napi 1 hányás az semmi. + 1.5 liter vizet meg tudsz inni..egyáltalán nem vagy kiszáradás közelben. Amúgy ha ilyen problémád lenne akkor kapnál kb 1-2 napig infúziót és addig nem mehetnél haza amíg a vizelet mintád negatív nem lesz. Szerintem Te magadat picit túl drámázod. Nagyon szeretnél kórházba kerülni ahogy látom. :D
dec. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!