Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti hogyan tartottáto...

Kismamák, ti hogyan tartottátok a normális étrendet?

Figyelt kérdés

32 hetes ikerterhes vagyok, szinte a finishben vagyunk, erre most kezdek el nagyon durván menni lefelé a lejtőn. A karácsonyi zabálás sem segített persze, de rengeteg süteményt eszek az elmúlt hétben, amit azelőtt soha. Az a baj, hogy nem érzem, hogy elég lenne a kajamennyiség. Eddig szépen tartottam a napi 5 étkezést, a sok fehérje bevitelt, cukor, liszt és zsír mellőzését, még csak nassolás sem volt. Mindezek mellett napi 7000 lépés, heti 4x30 perc torna is volt, de most már teljesen ellustultam. Kikészülök, ha nem tömhetem a fejem, tegnap este könnyek között aludtam el. Lehet pszichésen is okozom ezt magamnak, de félek nehogy itt a végén baj legyen a féktelen evés, nem mozgásból. Eddig 10kg jött fel amúgy, szinte csak hasra.

Szóval a harmadik trimesztert ki hogy élte túl evés szempontjából?



dec. 29. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Hát nálam is ez most a dilemma, hogy folyamatosan ehetnék. Nem vagyok éhes, de állandóan azt érzem, hogy enni kellene valamit. Ha meg eszek, kb nem bírom abbahagyni, úgy kell magam rávenni... Annyira megdöbbentő nekem, mert soha életemben nem voltam nagyevő, nem forgott az életem az evés körül, sőt. Anyukám el se hiszi, hogy kétszer szedek, a férjem csak pislog, hogy nem elég egy szelet, stb. Nagyon nagyon nehéz megállni, nem tudom, mennyire pszichés a dolog, de rendesen ijesztő.
dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Úgy hogy én elengedem és ettem. Szerintem ez nem véletlen, hogy ilyenkor az ember több szénhidrátot kíván, ebben az időszakban kell "hízlalnia" a testednek a babát, ráadásul már felkészül a szoptatásra.
dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem birtam megállni. Pedig tudom hogy rólam nagyon nehezen megy le.

És az a legrosszabb, hogy a szoptatás is nagy étvágyat csinál.

dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Igazából én a 32.hétig dolgoztam napi 5x ettem.Most hogy itthon vagyok pár hete( 36hetes vagyok)mindig ennék.Szerintem unalomból ennék vagy nem tudom, mert nem vagyok különösebben éhes. Többször eszek de keveset, mert ugye nem vagyok éhes,csak ugye a vágy. Szintén 10kg jött fel rám is, szinte csak hasra.
dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Sehogy. Meg is lett az eredmenye,20 kilot hiztam es ez nem vizesedes volt, mert szulessel csak 6 kilo ment le 😅

De utana kaloriaszamolassal lefogytam.


Egyszeruen terhesen nem tudtam megallni a zabalast, szornyu volt.

dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Terhesség előtt fogytam 20 kilót, gondoltam majd bagyon vigyázok, tartom a súlyom. Ahhhha, persze. 3. trimeszterig egész jól ment, és akkor vége volt, szülés után egész jól kezdett lemenni, majdnem visszaálltam a kezdő súlyomra, 4 kiló plusz volt csak. Na most a szoptatással visazajott minden sajnos. Nagyon kívánom a szénhidrátot, állandóan azon kattog az agyam milyen édességet ehetek. Hamarosan fél éves lesz a babám és újra nekiugorhatok a kalóriaszámolásnak.
dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Minden fejben dől el. Erre a helyzetre is igaz. Mindkét terhességem GDM volt, szigorú diétát tartottam végig. Nagyon nagyon nehéz volt, a második talán mégjobban mert nagyon durván kívántam az édességet. Konkrétan képes voltam azt álmodni hogy krémes-habos tortákat eszek... A végére konkrétan mindig éhes voltam, egyfolytában ettem volna-de ugye a szigorúan kiszámolt ch-t ehettem a megfelelő időben.

Többek közt emiatt sem vállalunk harmadik babát, de a lényeg hogy a terhesség csak időszakos dolog. Tudod a végét és csak addig kell kibírni. A babá(k)ért mindent ki lehet bírni.

Ezt tudatosítsd.

dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat! Akkor nem vagyok egyedül. Mindkét baba 2kg körül van a mért értékek alapján, óriási a hasam és már szinte minden nap fáj, nyúlik, így mozogni sincs kedvem, csak enni enni és enni. De este legalább megálltam, hogy ne dugja be a fejem a hűtőbe, csak most.
dec. 30. 07:10
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Mint a 7-es. Gdm-es terhesség volt. Tudtam, hogy a gyereknek ártanék, ezért megembereltem magam.
dec. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem volt falási kényszerem várandósan, ellenben szoptatás alatt elképesztően. Én nem vettem annyira szigorúan, ettem, amikor tudtam és ami jól esett. Addig egy deka nem ugrott fel rám, na akkor hirtelen plusz 5 kiló. Ott már éreztem, hogy ez így nem lesz jó, változtattam. Irigylem azokat, akiket a szoptatás "leszív". :)
dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!