Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt szemölcs a...

Terhesség alatt szemölcs a nemi szerven?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit kétségbe vagyok esve.

A nemi szervemen kb 1 hónapja megjelent 1 db szemolcs. Természetesen rögtön mentem a nőgyógyászomhoz, aki megnézte, azt mondta hogy sajnos nem tud levenni kenetet, (tenyésztést.) mert egy hónappal ezelőtt lett megcsinálva a rákszűrés ámblokk ezzel a tenyésztéssel, de sikertelen lett valami miatt rosszul vette le a doki, és ilyenkor három hónapot várni kell a megismétléssel.


Annyit tudok csinálni hogy egy fülpiszkálóra valami anyagot csepegtetett, azt mondta ha elszíneződik akkor vírusos szemölcs, ha nem, akkor nem. Nem színeződött el, így mondta megnyugodhatok. Viszont amennyire nézem az internetet, ott mindenhol a nemi szemölcsökért a HPV vírust írja.


Félre ne értsétek, bízom a dokim szakértelmében, de az igazán megnyugtató az lenne számomra, ha valahogy a konkrét tenyésztést (kenetet) is le tudnà venni, mert nekem ez a fülpiszkáló s módszer nem 100 %. Főleg, hogy ismét kijött, 2 db szemölcsöm a héten vettem észre, a meglévő egy mellé, ugyanúgy intim tájékon. A kenet levételre még mindig egy hónapot várni kell, hogy el teljen a három hónap, viszont ha valami vírus lenne, esetleg nem kellene kezelni?


Utolsó kérdésem az lenne a végére, hogy ez a HPV vírus ami szemölcsöket okoz, nemcsak szexuális úton terjed? Mert hét éve vagyok együtt gyermekem apjával, és én biztosan nem léptem félre.


dec. 30. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak szexuális úton, hanem fertőzött használati tárggyal is. Közös törölköző, sőt ismerek olyat, aki vélhetően rosszul fertőtlenített nőgyógyászati kacsától lett fertőzött.

De ha nemi úton is jutottál hozzá, nem kell egyből megcsalásra gondolni. Évekig lappanghat és akkor aktiválódik, amikor legyengül a szervezet. A terhesség pont ilyen immungyenge állapot.

Ha Condyloma (hpv), akkor kezelni kell, mert hüvelyi szüléssel átatható.

dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

Nekem is terhesen jött ki egy szemölcs intim területen (konkrétan a nagyajkamon), amitöl annyira beparáztam, hogy egyből rohantam dokihoz.

A nőgyógyászom épp nem rendelt aznap, így egy magán bőrgyógyászhoz mentem.

Ő megnézte, és azt mondta, hogy ez nem nemi szemölcs szerinte, csak egy sima szemölcs, szokatlan helyen.

Ott helyben lecsípte és kész! 🙂

Mikor a nődokimhoz mentem következőnek, akkor említettem, és kérdeztem, hogy ezt jelezzem-e valahol (mondjuk szülés előtt, ha ez ok lehet-e császárra). Azt mondta, hogy egyelőre ne is foglalkozzak vele, akkor térjünk rá vissza, ha újból megjelenne. Nem jelent meg, nem is mondtam sehol utána, természetes úton szültem, minden rendben volt 🙂

(Egyébként az egész testemen kijöttek mindenféle kis bőrhibák terhesen, apró szemölcsszerűségek itt is, ott is, a színtelen anyajegyek szinte feketék lettek, pyogen granulómám lett stb., ezek nagyrésze azóta elmúlt/kivilágosodott megint...).

Szóval szerintem minél előbb mutasd meg valamilyen dokinak, lehet, hogy feleslegesen aggódsz!

Azt, hogy a nemi szemölcs hogy terjed, nem tudom biztosra, de valószínűleg kell hozzá szexuális érintkezés. (Lehet, hogy extrém esetben mondjuk strandon is el tudod kapni, ha rossz helyre ülsz vagy ilyesmi, de gondolom kismamaként elővigyázatosságból nem jársz ilyen helyekre alapból.) Viszont azt sem tudom, meddig tud lappangani.


U.i.: a férjed is léphetett félre... nyilván nem mondom, hogy ez történt, csak nem zárható ki 100%-ban a fertőzés azért, mert te hűséges voltál :)

dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Nem feltétlenül hpv szemölcs, nekem volt mindkettő, bőrgyógyász ránézésre megmondta, hogy nem hpv le is szedte és amikor hpv volt akkor is tudták, hogy az. A hpv-t szextol kaptam el, a sima csak úgy kijött. Terhesen sok dolog szeret kijönni az emberen, ne vedd elő a férjed, nem biztos, hogy ő hozta haza, nekem legutóbb volt szemölcs, semmi oka nem volt még uszodában sem voltam.
dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!