Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség során tüdőgyulladást...

Terhesség során tüdőgyulladást hogyan kezelnek?

Figyelt kérdés
Covidos voltam majdnem 4 hete. Már elmúlt a köhögésem, de pár napja visszajött és most tüdőből érzem a köhögés, sárga váladék is onnan jön. Jövő héten megyek dokihoz. Ilyenkor csak "úgy" antibiotikumoznak? Röntgen nélkül hogyan derül ki a tüdőgyulladás?

dec. 30. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A sárga váladék köhögésnél azért több tünet kéne. Az jöhet garatból, légcsőből... Antibiotikumot kaphatsz, ártani nem árt, de ha más panasz nincs, valószínűleg szó sincs tüdőgyulladásról. Kb. mindenki köhög most egész télen, olyan járvány van.
dec. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem simán hallgatózással is diagnosztizálja az orvos, ha tényleg tüdőgyulladásod van.
dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
Mérlegelnek, hogy mi jelent nagyobb kockázatot, az antibiotikum vagy a gyulladás. A legtöbb gyógyszerről tényleg nem tudják, milyen hatása van a magzatra, ha van egyáltalán hatása, mert terheseken nem végeznek kísérleteket, úgyhogy valószínűleg tippelni fognak.
dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Jellegzetes hallásra is a rutinos dokiknak.

Több antibiotikum van, ami szedhető kismamáknak, szóval ne aggódj. Nagyobb eséllyel nem is tüdőgyulladás, de ha mégis az, lesz rá mit szedned.

Amúgy nekem volt már, borzasztó fájdalommal jár. Én alig tudtam levegőt venni. Köhögni főleg fáj. Meg száraz, nem válik hurutossá pár nap után.

dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!