Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen esetekben lehet mentőt...

Milyen esetekben lehet mentőt hívni, hogyha beindul a szülés? Volt aki mentőt hív szülésnél?

Figyelt kérdés

Nekünk nincs kocsink, és nagyon sok átszállassal mindennel együtt kb másfél óra az út a korházig, abból 1 óra csak a busz.


Gondolkodtunk a taxin is csak ha véletlen dugóba keveredünk az nem lenne jó és sose lehet tudni.


Azt olvastam, beindult szülésnél lehet mentőt hívni, de mennyire kell előrehaladott legyen? Hány percenként kell fájásom legyen ahoz hogy ki is jöjjenek?

Meg azt tudom, hogyha elfolyt a magzatvíz akkor minnél hamarabb a korházban kell lenni.



dec. 30. 18:17
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja igen és korházból hazafele lehet taxival utazni?
dec. 30. 18:17
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Azért egy szülés jellemzően nem olyan gyors, hogy mondjuk dugóba keveredésnél gáz legyen. Ha ~10 perces fájásokkal megindultok be a kórházba, akkor egyrészt tömegközlekedéssel is beérnétek, de azért vajúdva csak ne ülj már buszra, akkor egy sima taxit hívjatok, és dugóval együtt is letudjátok bőven időben az utat. Szerintem. Nyilván nem vállalhatok rá garanciát, de azért ezt a 10 percenkénti fájásos dolgot szokták javasolni a szülésfelkészítőkön.

Egyébként mentőt hívni mindenképp kell akkor, ha elfolyik a magzatvíz, de az zöld vagy véres, illetve nálunk több családtag is mentős, ők úgy vannak vele, hogy egy szülésért simán kimennek, nem érzik indokolatlannak kimenni akkor sem, ha még a vajúdás elején jár a kismama.

dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 babyboom567 ***** válasza:
69%
Hívj mentőt nyugodtan, engedd el a beszólogató mártír anyukákat, akik 2 perces fájásokkal még lefőzik a karácsonyi menüt 2x,elfurikázzák a többi gyereket a mamához/szitterhez,és még bevezetnek a 1,5 órányira levő kórházba.Szóval nyugodtan hívj mentőt, a te babád a te életed,sz@rd le ki mikor hív magának mentőt.
dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Én az elsőnél hívtam mentőt. Be kellett mennem az irodába, totál váratlanul ért. 39+1nél jártam, elfolyott a magzatvíz. Inkább kihívtuk őket, mint átbuszozzak a városon, esetleg haza.

Hát én amit a mentősöktől kaptam, az elég gáz volt. Ők nem taxik, hova akarok még szülni ha a magzatviz elfolyt és nincs még semmi fájásom, stb.

Hozzáteszem kocsival 10perc az iroda. A mentő közel 1 óra alatt ért ki.


Masodiknál ugy voltam vele, bárhogy bemegyek csak mentővel nem.

Ott 5 perces fájasokkal vitt be a férjem, onnan is volt még 4 órám vajudni.


Ez, hogy a taxiba megszülsz, csak a filmekbe van kb.

dec. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Az orvosom és 2 mentős is azt mondta, hogy nyugodtan hívjam őket, ez is a dolguk, volt már náluk mentőben szülés és olyanok is, hogy mire kiértek az anyuka már túl is volt a nehezén...
dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
A sógornőm hasonló távolságra lakott a kórháztól, kocsijuk nem volt. Az volt megbeszélve, hogy ha beindul a szülés, a szomszéd beviszi őket kocsival. De hajnalban elfolyt a magzatvíz, nem akarták sem felrázni a szomszédot, sem így beülni a kocsiba, és mentőt hívtak. Nekik nagyon aranyosak voltak a mentősök, mondták, hogy elfolyt magzatvízzel amúgy is így a jobb, egyszer se szóltak be a sógornőmnek, sőt, viccelődtek vele, meg nyugtatták, hogy minden rendben lesz.
dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Az elso fajastol szamitva 30 ora mulva lett meg a lanyom. :D

Jo, ez talan nem az atlag,gyakoribb, hogy olyan 10-15 ora, de azert nem olyan rovid am egy szules. Ha elfolyt a magzatviz se kell orulten kapkodni addig, amig az tiszta, tehat nem zoldes, barnas, furcsa szinu. Csak a fertozesveszely miatt kb 3-6 oran belul be kell erni a korhazba (mindenhol mast mondanak, nekem a szuleszno 3 orat mondott, az orvos meg 5 orat, de hallottam mar 6 orarol is ) de ennyi, semmi extra.


En a inkabb a taxit valasztanam, de csak akkor, ha hajlandoak egyaltalan elvinni, mert sokszor nem visznek szulo not, feltik az autot a magzatviztol vagy mittudomen. Ha nem, akkor nyilvan mento.


Hazafele johettek taxival, de az autos hordozot biztositanotok kell, amiben a babanak kell utaznia ugye.

dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Idő előtt elfolyt magzatvíznél hívtam mentőt. Nem volt még lent a baba, úgy ömlött belőlem, mint a Niagara, nem csak szivárgott. Egy rossz szavuk nem volt, fekve szállítottak.

Másodiknál fájásokkal indult, felvettem egy bugyipelenkát, ha elfolyna (elsőnél még bugyogott belőlem, eláztattam volna mindent) és taxit hívtunk.

dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is korai burokrepedés miatt hívtam mentőt (33 hetesen). Fekve szállítottak és sikerült is még pár napot visszatartani a kicsit, így egészségesen született.
dec. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 39+2-nél éjfélkor elfolyt zuhatagszerűen a magzatvizem. Elázott az egész hálószoba.

Felhívtuk a mentőket, hogy mi legyen.

Azt mondták,ne mozduljak,jönnek. Nagyon kedvesek és rendesek voltak.

dec. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!