Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32+1 hetes terhességnél ha...

32+1 hetes terhességnél ha már koponya végű fekvésben van a baba és a súlyát 2200grammra saccoltàk, jó esélyekkel indulhat, ha előbb beindul a szülés?

Figyelt kérdés

dec. 16. 21:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mi nem tudjuk neked megmondani. Koraszulesnel nem csak a suly szamit (es ez egyebkent is csak becsles), hanem ezer masik tenyezo is.

De igen, merfoldekkel jobb eselyekkel indul, mint mondjuk egy 24 hetes magzat.

dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze, már súlyban is ott van.Az enyém 1800gr volt 32+3 hetesen.Teljesen normális ez a súly is, annyi hogy nem lesz 4 kilós babám max csak 3.

Nem hiszem hogy gond lenne a te esetedben.Ilyen idösen még nem képesek egyedül lélegezni így lélegeztetőgépre lesz csatolva, pár hetet kórházban lesztek ha most születne.De súly alapján jó esélyekkel indul.

dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A súlynál sokkal fontosabb a tüdő érettsége és a születés utáni adaptációs képesség.


Egyébként 30. hét fölött már nagyon jók az esélyek.

dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem áll fent koraszülés lehetősége, csak már sehogy sem kényelmes és bennem van némi félsz, hogy minimum a 37.hetig legyen bent, mert mindenki , orvosok, szülésznő, genetikus mind azt mondta, nem a kiírt időpontban, hanem sokkal előbb fogok szülni. Aztán meg lehet, hogy a 41.héten úgy indítják, ki tudja 😄.
dec. 16. 22:37
 5/22 anonim ***** válasza:
És ezt mégis mire alapozzák? Nyílik a mehszajad, vagy miért?
dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ja,nekem is koraszulest jósoltak mindkét gyerekkel

Az egyiket végül indítottak,a másik meg a kiírt dátum után három nappal akart kibújni..

Szóval hiába mondják,hogy koraszülés lesz,ez nem olyan biztos.

dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem fenyeget koraszülés, csak én gondolkodtam el azon, hogyha most akarna jönni a baba, vajon mi történne. Épp egy ismerősöm kapcsán merült ez fel aki 2 hónappal a vártnál előbb szült, 1800grammos babát , akit nem vittek el mellőle, vele volt és talán sokkal több időt sem kellett bent lenniük a kórházban, mint az időre született babáknak.
dec. 17. 04:32
 8/22 A kérdező kommentje:
Amúgy hol így számolják,hol úgy a terhességet. Mármint az enyémet. Hol február 10 -re mondják, hol 3.-a és 8.-a közé teszik 🤷. Holott nálam fix, mikor fogant a baba.
dec. 17. 04:34
 9/22 anonim ***** válasza:
Nálam full fix volt mikor fogant a baba mert ovuteszteltem.Először 8 hetesen voltam orvosnál ahol megtudta már akkor állapitani uh alapján hogy mikor fogant.Külföldön élek.De nem igaz hogy Magyarországon nem tudják besaccolni méret alapján hogy mikor is fogant, hanem menstruációhoz kötik..Nekem aztán köthették volna ahhoz nem sok értelme lett volna ha a ciklus 1 a terhesség kezdete hisz a ciklus 21.napján ovuláltam.Ha menstruációhoz köti akkor lelennék maradva 1 héttel ugyanis 14 nappal számolnak.
dec. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Febr 7 a kiirt dátumom. #2/9vagyok
dec. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!