Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szent Imre kórházban az apuka...

Szent Imre kórházban az apuka is csak üvegen keresztül láthatja a babát?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a szülésen bent lehet az apuka, de a gyermekágyas osztályra nem mehet be látogató, csak egy üvegen keresztül lehet megmutatni a babát. Ez minden látogatóra vonatkozik, azaz az apukára is?
jan. 4. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkire. A gyerekágyas osztályra nem mehet be látogató. A folyosó végéig kitolhatod a babát, apuka pedig áll az ajtó túloldalán és néz. Egy kétszárnyas üvegajtó, és ha épp csúcsidő van, akkor 6 látogató is áll az ajtó egyik oldalán, 6 anyuka/baba pedig a másikon. Az én férjem egyszer bejött, másnap már csak beadta a csomagot, beszéltünk 2 mondatot, majd hazament, mert sok értelme így nincs.

De amúgy ha apuka bent van szülésnél meg utána még pár órát, két nap nem a világ.

jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem:( köszi szépen!
jan. 4. 23:13
 3/10 Derjaderja ***** válasza:
100%

Én covid alatt szültem ott 2020 vegén, akkor látta először a fiát, amikor 3 nap múlva hazaengedtek.

Azt hiszem a szülőszobára be lehetett volna mennie.

jan. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem ezt a korhazat, de nalunk pl hiaba jott volna be az osztalyra, nem lett volna hova. Nyilvan a szobaba a szobatarsaim melle, akik eppen a szoptatassal kinlodtak,nem vittem volna be a ferjem.

Nem illene, forditott esetben termeszetesen en se szerettem volna, ha idegen ferfiak maszkaltak volna bent.


Folyoson acsoroghattunk volna max, de akkor mar ezt kenyelmesebben az uvegajton kivul is megtehettuk, ott nagy volt a hely.

A babat ajton belul kellett hagyni, de mi kimehettunk egyebkent, de persze csak latotavolsagra, figyeltuk kozben a babat.

jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szegeden is így volt 2016-ban és 2019-ben is. Ott annyi volt, hogy ha sikerült az alapítványi szobába kerülni (ami pénz és szerencse kérdése is) akkor ott lehetett látogatót fogadni. Azóta azok sajnos COVID elkülönítőként működnek, tehát ott sincs már lehetőség erre.

Kiskunhalason is üvegablakos látogatás van, én most ott fogok szülni. Kecskeméten is így lehet látogatni, barátnőm szült ott pár hete.

Szerintem különben a kórházak nagy részében ez a rendszer. Többágyas szobába nem mehet látogató, hiszen a többi szoptató anyukát nem kéne ezzel zavarni, szerintem jól is van ez így.

jan. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Derjaderja ***** válasza:
100%
Valahol bemehetnek a társalgóba a vendégek. A lányomat a II-es Női Klinikán szültem, és ott meg a rokonokkal meg a babával együtt ücsörögtünk.
jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Fél éve a szülésen és az aranyóra alatt ott lehetett az apuka (vagy kísérő), de a gyermekágyas részre nem mehet be. Utána már csak az üvegezett ajtón keresztül láthatja. Ezt nem is bántam, nem hiányzott, hogy idegen férfiak járkáljanak, miközben épp szoptatni próbálok. Akkor volt is belőle vita, mert az anyukát átvitték a nőgyógyászatról a szülészetre a gyermekágyon keresztül, a rokonság (3 férfi) meg nem akart lemenni egy emeletet, át, majd vissza fel. Az ügyeletes nővér elég jól lerendezte a családot, megmondta, hogy az ő rokonukat is ugyanígy fogja védeni az idegen férfiak tekintetétől.

Covid alatt még szigorúbb volt, akkor a férjem kint volt az utcán, én meg mutattam az emeleti ablakból a babát. Aztán hazajöttünk, azóta annyit látja, amennyit akarja.

jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Az világos, hogy senkinek sem hiányzik a látogatók hada a szobában (pláne idegenek), teljesen érthető. Azon lepődtem meg, hogy nincs olyan társalgó rész, mint amit a 6-os írt, ahol azért nem csak üvegen át láthatja az apuka abban a pár napban. De akkor ez ilyen:)
jan. 5. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

"Társalgó rész" a nőgyógyászat, gyermekágy és a lépcsőház/lift találkozásánál lévő rész. Nem túl kényelmes, de ott vannak padok, tobzódhat a rokonság, anyuka is kimehet, de a babát erre a részre nem szabad kivinni, őt csak az itteni üvegezett ajtón keresztül nézhetik. Csúcsidőben össze tud jönni egy kis torlódás a babás kocsikból és még közlekedni is kell azon az ajtón. De szerintem még mindig jobb, mint monitoron nézni. Külön anya-apa-baba társalgóról nem tudok ebben a kórházban, némelyik osztályához képest a szülészet így is a luxus kategória. Jó, ez túlzás, de viszonylag rendben van és elég sok terme 2 ágyas, 2 szobára jut egy elég jó állapotú fürdő (és nekem az ott dolgozókra sem lehetett panaszom).

Amit érdemes észben tartani, hogy más lépcsőn kell felmenni szülni és máson szülés után látogatóba, de a bejáratnál úgyis eligazítják az embert, ha kell. 7-es voltam

jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nalunk a korhazban van kulon tarsalgo, ahol le is kehet ulni azon az emeleten, de az az osztalyon kivul van.
jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!