Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babánk lesz és apás...

Első babánk lesz és apás szülést tervezünk,azonban úgy tudom több óráig is el tarthat a vajúdás,főleg első babánál.Apuka végig bent lehet velem? Állami kórházban fogok szülni

Figyelt kérdés
2023. febr. 27. 18:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%

Nem szokták az elejétől beengedni őket, bár nyilván attól is függ, milyen állapotban vagy már, mire bemész.


Én hajnalban mentem be fájásokkal, de lassan tágultam, végül 3-kor burkot repesztettek és kaptam oxit, akkor engedték be, amúgy fél 7-kor született meg a babám.

2023. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Kórházfüggő. Velem vègig bent volt. Érdemes előre ràkèrdezni. Törvèny szerint a teljes szülésre ,,jàr" az egy fő kísèrő.
2023. febr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
És amíg nem jöhet be, addig hol kell lennie? Honnan tudja mikor jöhet be?
2023. febr. 27. 18:51
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Bent lehet veled végig.Nincs olyan,hogy melyik szakaszra mehet.Ha nem vagy előrehaladott állapotban,és közel a kórház, akkor lehet haza is küldenek vajúdni.Amúgy is jobb kevesebbet ott lenni,ha nincs gond.Ráérsz 5 perces rendszeres fájásokkal menni ha mondjuk 30 percen belül elérhető a kórház.
2023. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Van olyan,hogy apaváró.Ameddig mondjuk téged előkészítenek,adnak kúpot pl,elküldenek zuhanyozni,leborotválnak,addig ő ott várakozik.De ha már csak vajúdsz, akkor veled lehet,segíthet a légzésben,járkálni ha szabad, akkor kísérhet stb.Ez lenne a lényege.
2023. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kérdezz rá, mert látod, nagyon változó.

Mi éjjel mentünk be, de reggelig vártak az indítással. A szülőszoba melletti teremben addig mi lefeküdtünk egy dupla ágyra aludni. Mondták a páromnak, hogy ő is nyugodtan aludjon, nem kell mennie sehova. Másnap késő délután lett meg a gyerek, senki nem próbálta eltávolítani, egyedül a műtőbe nem jöhetett a végén.

2023. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk úgy van, hogy előbb csak te mész be, megvizsgálnak, hogy tényleg vajúdsz-e: nst, tapintás, méhszáj... Ez attól függően, hogy mennyien vannak, várni kell az orvosra... 5 perctől egy óráig bármennyi lehet. Kitöltetik veled a papírokat, átöltözöl, ahol még van beöntés vagy lehet kérni, ott megkapod azt is, elküldenek rendezni magad...stb. Addig kint várakozik.

Ha úgy ítélik, hogy tényleg szülsz, akkor ezek után kapsz egy ágyat/szobát a szülőszobán és EKKOR hívják be apukát és onnan veled lehet.

2023. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
Jó,hát én se azt mondtam,hogy ameddig a beöntést csinálják,addig ott áll,és nézi,hanem,hogy mikor tényleg vajúdik valaki,és felvették szülőszobára,akkortól vele lehet a kísérő.Az mindegy,hogy ez apuka,vagy mondjuk a nagymama.
2023. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én székesfehérváron szültem. Amíg nem volt szabad szülőszoba, addig egy közös vajudóban kaptam helyet. Oda nem jöhetett be. (Reggel 8tól este 7ig ott voltam)

7kor burkotrepesztettek, akkor tettek át szülőszobára, onnan 7óra alatt lett meg a fiam. A szülőszobán végig velem lehetett a férjem. Telefonaltam neki, hogy jöhet.

2023. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
41%

Hiába írjátok le még itt 10-en, hogy az elejétől bent lehet, ez a gyakorlatban nem így működik. Alapból nem engedik be, amikor odamentem, előbb felveszik az anyukát, méhszájat, NST-t néznek, megállapítják, hogy áll a szülés és ezután mondják meg, mi lesz.


Ha valaki úgy megy be, hogy kb. 1 ujjnyira van kitágulva, akkornem fogják még apukám beengedni, mert onnantól 1 nap is lehet a szülés. Lehet, hogy még vajúdóból is közösbe kerül.


Persze, biztos kórház is válogatja, meg attól is függ, mennyi a szabad hely éppen, de ez a valóságban nem működik úgy automatikusan, hogy anyuka bemegy és apuka végig bent lehet.


Én a debreceni Klinikán szültem, és protekciós voltam, mert volt ott rokon, de sok anyuka panaszkodott, hogy már csak a vajúdás végére engedték be apukát meg a kitolásra, majd miután legalább 3 ujjnyira kitágult. Hiába kérdezték meg 100-szor, mikor mehet már be. Egyszerűen nem volt szabad egyágyas hely.

2023. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!