Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől érdemes a...

Hányadik héttől érdemes a Magnerotot elhagyni?

Figyelt kérdés

Már az első trimeszter óta szedek 3*2 szem Magnerotot naponta, plusz 3*1 nospat. Most vagyok 36 hetes .A Nospat már két hete nem szedem, a Magnerotot meg egy hete csökkentettem 3*1-re , de mától már csak napi kettőt akarok beszedni (amúgy nekem semmit nem ért). Olvastam, hogy a 35-36.hét körül ajánlott abbahagyni, védőnő szerint végig kell szedni a 40.hétig. Nekem viszont egy nőgyógyász ismerősöm mondta, hogy azért jobb a 36.hét körül abbahagyni, mert vissza tudja tartani a szülést, ha a terhesség végéig szedem.

Ti akik szedtétek,mikor hagytátok abba és hányadik hétre született meg a babátok?



jan. 6. 12:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%

Nekem a védőnő azt mondta a 37. héten hagyjam abba. Így is 40+6-ra szültem...

Én a helyedben már csökkentenem és 37. hetre elhagynám. (Ha szedsz terhesvitamint amiben magnézium van azt is, csak vas és D-vitamin maradjon. A vas nagyon fontos!)

jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
36. héten hagytam abba és pont a 39. hétre született a lányom.
jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen, szedek terhesvitamint, amúgy hála istennek nem vagyok vashiányos, teljesen jó az értékem. Akkor akár a napokban is elhagyhatom a Magnerotot, ha még a terhes vitamint szeretném szedni egy ideig?
jan. 6. 12:57
 4/24 anonim ***** válasza:
50%

Semmit nem tud visszatartani és semmilyen hatással nincs a szülésre. Ezer tanulmány bizonyítja.

Ha jól esik szedd, ha nem, nem.

jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%
Én a nőgyógyászra hallgatnék, nem a védőnőre és abbahagynám.
jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

36.héten megpróbáltam abbahagyni. A lábam utána napi3x minimum begörcsőlt igy szedtem továnn. 39+6ra szültem.

Másodiknál a kórházban töltöttem az utolsó 1.5 hetet, ott is végog adták. 39+2re szültem.

jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért van mindenki lepontozva?
jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell elhagyni, nem fogja megakadályozni a szülést. Direkt megkérdeztem az orvost, mondta, ez tévhit. Ha jönni akar, jönni fog.

Annyit azért tettem, hogy utolsó hónapban nem napi 3x szedtem, mert már nem kellett az emelt dózis.

jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hát én jövő hét végére abba fogom hagyni. Nekem nem görcsöl a lábam, meg semmi ilyen bajom nincs ,ha meg fog, akkor kibírom, de tényleg inkább az orvosra hallgatok, mert a szülésznőm ötletei meg tanácsai amúgy sem érnek sokat.
jan. 6. 14:57
 10/24 A kérdező kommentje:
*védőnőm
jan. 6. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!