Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem azt mondják, hogy a...

Nem azt mondják, hogy a körkörös pocaksimogatás ingerli a méhet, és ez összehúzódásokat okoz?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt olvastam ezt a cikket, és ebben azt írják, hogy a baba nyugtalansága esetén segít, ha az anya körkörös mozdulatokkal masszírozza a pocakját, viszont máshol pedig az van írva, hogy nem szabad körkörösen, csak függőlegesen simogatni, de nem sokáig.


Ti szoktátok simogatni? :)


jan. 8. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

De. Meg azt is mondják, hogy ha nagyon megnézel mondjuk egy macskát terhesen, akkor szőrös lesz a gyerek.


Mondjuk ha 24-ből 20 órát intenzíven simogatod a hasad, annak talán lehet ilyen hatása.

jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Baba nyugtalansága miatt?Úgy véled hogy a babád nyugtalan a hasadban? Mi alapján gondolod ezt? Nem nyugtalan ő, csak éber és mozog.Nekem sokat mozog a babám ez a normális, nem gondolom hogy nyugtalan lenne.. Szoktam picit simogatni a hasam ha megmoccan, illetve reggel este kenem olajjal és akkor körkörösen masszírozom be az olajat. 38hetes vagyok.
jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
De, azt mondják, de attól még ez kevés a szülés beindításához. Könnyen is lennének az orvosok, ha ez így menne.
jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem pont a múlt héten mondta a nőgyógyász, hogy semmilyen ritmikus simogatást ne csináljak a hasamon, mert méhösszehúzodást okoz. Azt mondta, hogy a 36. héttől szabad. Anyósom váltig állítja, hogy neki ettől indult be a szülés anno. Én csak azt nem értem, miért kell annyi szülést indítani, ha egy-egy simi segítene.


Egyébként én se gondolom, hogy a baba nyugtalan lenne, vagy hogy ha igen is, azt te meg tudd állapítani.

jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Én sokat simogattam a hasamat terhesen az elejétől kezdve. Semmit változást nem éreztem. A 41. Héten indult be a szülés is
jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez nettó babona kaliberű orvoshiszti. Nekem is mondták, mert én sokat simogattam a hasam körkörösen, mert úgy esett jól. 40+1 hetesen szültem.💁‍♀️
jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

Én is sokat simogattam a hasam, a férjem is.

38 hetesen indult be a szülés, de már érett, 3,5 kilós gyerek volt, nem a simi miatt született meg. 😆

jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!