Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Új bútoraink vannak. Praktiker...

Új bútoraink vannak. Praktiker,Jysk, ikea, Momax és új szőnyegek. Erős új szaga van, most olvasom, mennyire káros ez. Ti hogy oldottátok meg a szagtalanítást? Káros terhesen?

Figyelt kérdés
Majd a babára? Eddig szerettem ezt az illatot, boldog tudatlansag. Most meg bánom, hogy beköltöztünk. De albérletet nem akartam tovább fizetni. Igy borzasztó, hogy tudom, hogy káros, amit eddig imádattal szívtam be😭
jan. 9. 19:11
1 2
 1/20 babyboom567 ***** válasza:
95%
Te most miről beszélsz?
jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 babyboom567 ***** válasza:
92%
Linkeld már be mit olvastál kérlek
jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
A bútorokat áttörölném tisztítószerrel a szőnyeget meg textilfrissítővel befújnám. De szerintem mire meglesz a gyerek (ugyan nem írtad mikor) addigra már nem lesz új szaguk, mert gondolom csak takarítasz.
jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Nemáááár 🤣🤣🤣🤣
jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#1

#2


Remélem sikerül a link.

[link]

jan. 9. 19:20
 6/20 babyboom567 ***** válasza:
92%
De hát ez pont egy pozití cikk, hogy a gyártók(pl ikea) csökkentette ezt az anyagot a termékeikben.Szerintem ezt túlparázod.
jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Linkelni sikerült, de elolvasni és értelmezni már nem.


"A levegőbe keveredett 37%-os formaldehid-koncentráció belélegzése a felnőttek számára akár halálos is lehet."

"A felhasználás mértéke szabályozott, így az előállított termékek esetében a formaldehid-koncentráció nem haladhatja meg a 0,2%-ot, illetve minden olyan termékre, amelyben az anyag mértéke túllépi a 0,05%-ot, az előállító köteles figyelmeztetést elhelyezni."

"Egy tanulmány szerint az IKEA-bútorokban átlagosan 0,05 ml/köbméter a formaldehid szintje, ami az európai szabályozás mintegy felének felel meg."


"Mit tehetünk?


Az Öko Test ajánlása szerint, ha új bútort vásárolunk, de leginkább, ha összeszerelünk (ami főleg az IKEA-bútorokra jellemző), akkor pár napig mindenképpen érdemes szellőztetni az adott helyiséget, így a felszabaduló formaldehid gázok távozni tudnak a lakásból. "

jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ikeasból van a legkevesebb. És hát nem szelloztettem jobban, mint általában. Tényleg szerettem az új illatát. Persze nem zártuk burokba, volt ablak nyitva, de nem jobban, mint maskor. Jaaa es bepakoltam, bar a baba cuccait nem, de a konyhába azonnal pl, ahogy megszáradt az áttörlésből. Egyik szekrény is teli par napja a mi ruháinkkal, mert nem zavart az új szag. 😞
jan. 9. 19:33
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
Jézusom, senkinek semmi baja nem lesz. Hány olyat olvastál, hogy valami meghalt a friss bútorok szaga miatt? Értem, hogy terhes vagy, én is voltam, de nem kötelező hülyének is lenni. Foglald le magad valamivel, mert így nem lehet élni. A gyereket is tönkre fogod tenni, ha minden fiszli-faszli semmiségen ilyen kiborulást rendezel.
jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Még egy pár ilyen hozzászólás és tényleg megnyugszom. Nem jellemző rám, de most tényleg beparáztam, mert utána lapoztam a guglit egyre dramaibb cikkek jöttek. Nem akarok elhülyülni, gondolom a pesti levegő sem tisztább. Csak, na....ez most sikerült mélyre dolgoznia basszus.

Meséljetek új bútoros tapasztalatokat!

jan. 9. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!