Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes a streptoco...

Mennyire veszélyes a streptococcus a babára ?

Figyelt kérdés

streptococcus mitis/oralis van a vizeleti eredményembe beleírva.

Forduljak azonnal a háziorvosomhoz?


jan. 11. 08:25
 1/9 A kérdező kommentje:
38hetes vagyok.Most jött az eredmény.
jan. 11. 08:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szülés során kapni fogsz vénásan antibiotikumot, ami a babára is hatással lesz. Semmi gond nem lesz.
jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Nekem volt, de nem volt leoltásom (önhibámon kívül), és mégsem kaptam szülésnél antibiotikumot. A fiam elkapta. 5 napos antibiotikumos kúrával kezelték ki. Az utolsó két adagot itthon kapta, és hatnaposan vissza kellett vinni vérvételre.
jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem szoltál szülésnél #3as hogy streptococcus van a hüvelyedben? Vagy nem tudtál róla? Bocsi a " leoltás" részt nem értem

Nekem vizeletmintából jött ez ki amiben nézték hogy van e bármilyen baktérium.

jan. 11. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Leoltásnak nevezik azt a mintavételt, aminek te is megkaptad az eredményét. Amikor vesznek kenetet kb. 36. hét környékén.

Nekem azért nem, mert 35. héten már nyitva volt a méhszájam, és írtak fel rá antibiotikumot, így nekem fals eredményem lett volna, ha tesztelnek.


Tudtam, hogy nekem lehet streptococcusom, mert 1 évvel korábban is volt, és úgy tudom, akinek egyszer volt, mindig jelen van a szervezetében.

Szóltam, de a papírokból tudták is, hogy nem voltam tesztelve, és ilyenkor úgy kéne venni mindenképp, mintha lenne, tehát kell antibiotikum. Nekem mégsem adtak. Egyébként legalább 4 órával szülés előtt kell adni az elsőt, szóval akinek gyorsan jön, nem feltétlen hat. Nekem a kórházba érkezés után 3 órán belül megvolt amúgy a baba, bár ezt nem tudhatták előre.

jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, csak mert egy csaj irja hogy szaladjak a sürgősségire mert nagy baj ha ezt találták a vizeletemben és indítani fognak sürgösségi császár meg bajtudja mi mert az uncsijának az volt. A streptococcus B ami veszélyes elvileg, nekem nem az van ráirva a papíromra.
jan. 11. 12:50
 7/9 A kérdező kommentje:
Kértem időpontot az háziorvosomnál holnapra.Felhivtam azt a mintavételi központot ahová mentem vizeletmintára aztmondják nincs baj.De egyébként a kórházi orvosom aztmondta hogy az eredményt ő megkapja faxon ha van valami hív, eddig nem hívott
jan. 11. 12:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Rendben, csak mert egy csaj irja hogy szaladjak a sürgősségire mert nagy baj ha ezt találták a vizeletemben és indítani fognak sürgösségi császár"


Jó nagy idióta az a csaj. 😳

jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Meg is ijesztett az a csaj..

.Közbe hivott a kórházi orvosom megkapta ő is a leletet irt ki antibiotikumkúrát. Aztmondta hogy nem streptococcus B-m van hanem a streptococcusnak egy gyengébb változata de szedjem mindenképpen az amoxicillint egy hétig.

jan. 11. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!