Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36.héten 8mm-es vesetàgulat a...

36.héten 8mm-es vesetàgulat a kislányomnàl?

Figyelt kérdés

Ma a kontrollt ultrahangon látta a doki( múlt héten semmi ilyet nem látott egy másik doki). Nagyon megijedtem. Kedden megyünk a magánorvosi terhesgondozásra, de nagyon félek, hogy mi van ha ez a tágulat nőni fog. És múlt héten miért nem látták? Voltunk 31 hetesen a Czeizel intézetben a már 4.genetikai nagyon komoly ultrahangon és ott az orvos semmi ilyet nem látott, pedig direkt ezt is nézte tüzetesen.

Akkor most ez hogy alakulhatott ki egy hét alatt?

Másnak is volt ilyen? Féltem nagyon a babát és hát nem igazán tudok nyugodt maradni emiatt.


jan. 11. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig próbálj megnyugodni, mert ez nem a világ vége. A vesemedence tágulat gyakori. Lehet elmúlik mire megszületik, lehet marad utána is és csak később növi ki (szerintem itt ez lesz a helyzet). Egy párszor majd el kell mennetek kontrollra, hogy mi a helyzet vele. Semmi extra. Vesemedence tágulat miatt csupán elenyésző számban szükséges műtéti beavatkozás. Nagyon figyelni kell majd a megfelelő higiéniára, nehogy húgyúti fertőzést kapjon a baba, mert akkor rögtön nephrológiára kell mennetek, ultrahang miatt, de összességében sokkal ijesztőbbnek hangzik, mint amilyen valójában. Az én fiamnak is volt, 1 éve korára kinőtte.

Ez ne rontsa el a várandósságodat, nincs veszélyben a kislányod.

jan. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jaj de aranyos vagy, köszönöm szépen a nyugtató szavakat! Csak hát én ilyen aggódós fajta vagyok és ha az egyik baj megoldódik, akkor találnak valami mást és ez az ami idegőrlő.

Remélem nálunk sem lesz semmi nagy baj , próbálok optimista lenni, csak hát baromira nehéz, ha az ember gyerekéről van szó.

jan. 11. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak is volt, a pár hetes ultrahangon derült ki. Volt kontroll, csökkent a tágulat, azt mondták, oké. Annyi van vele, hogy ha lázas, akkor kell mindig vizeletmintát vinni a gyerekorvosnak, az esetleges rejtett húgyúti fertőzés kiszűrésére. Ott helyben ellenőrzik tesztcsíkkal és ennyi, eddig mindig negatív volt, csak a biztonság kedvéért megcsinálják.
jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Remélem nálunk sem lesz gond, ha megszületik utána sem. Mindig van valami.
jan. 11. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Jelenleg 35+5 hetes várandós vagyok és nekem is ez volt, csak nálunk a 30. héten. A genetikain látták és vissza kellett mennünk 2 hét múlva. Akkorra el is tűnt. ☺️ Reméljük nálad is ez lesz ☺️
jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt, a 2. genetikai UH-on vették észre, és azt mondták, hogy fiúknál ez gyakori (nekem fiam van).

Azt is mondták, hogy nekik nehezebb pisilni ellenállással szemben, de sokszor elmúlik szülés után, ha sikerül pisilni egy jót :)

Nálunk ez is bejött, szülés után még egyszer ránéztek, de akkor már normális volt.

Lányoknál nem tudok semmit ezzel kapcsolatban, de elképzelhető, hogy ott is hasonló a helyzet, csak a testfelépítésből fakadóan ritkább az ilyen...

Minket továbbküldtek a genetikai szakrendelésre ezzel, nektek nem kell menni máshová? Ott biztos mindent elmondanának és megnyugtatnának.

Szerintem nincs nagy gond, ne aggódj, amíg nem ijesztgetnek! :)

Jó egészséget nektek!

jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!