Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes UH-n 7 mm-es vesetágu...

Sumergo kérdése:

21 hetes UH-n 7 mm-es vesetágulatot látott az orvos a kislányomnál. Mi történt később, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nőtt a tágulat, vagy eltűnt? Akinél így született a pici, kellett- e műteni?
2011. jún. 29. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem így született a fiam. Az uh-n nem látták, csak az alacsony afp-m miatt csináltak 1-2 napos korában egy uh-ot. Ott derült ez ki. Szépen elnőtte, ha jól emlékszem 12mm-ről húzodott vissza. Ne aggódj, minden rendben lesz! :)
2011. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
32 hetes terhes voltam, amikor kiderült a nagy mértékű pyelontágulat a kisfiamnál. Nálunk folyamatosan nőtt, a szüléskor már több, mint 30 mm volt. Végül 6 hetesen műtötték a Heim Pálban, az urológiai sebészeten és nagyon eredményesen. Azóta minden rendben van, ellenőrzésekre járunk vissza és semmilyen gyógyszert nem kellett sosem szednünk, mert a vizeletvizsgálat mindig negatív volt. Viszont sokaktól hallottam, hogy kinőtte a babájuk, szóval nem feltétlenül jelent nálatok műtétet a tágulat. Általában a szülés után derül ki pontosan, hogy mi is a teendő. A Heim Pálban egyébként van urológiai szakrendelés nagyszerű orvosokkal, beutalóval lehet menni.
2011. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Azért ha még ír valaki, azt is köszönöm előre!
2011. júl. 1. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!