Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 honapos kislanyomnal enyhe...

9 honapos kislanyomnal enyhe vesetagulatot alapitottak meg. Valakinek a babajanak meg volt ilyen problemaja? Mire szamithatok?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Szia,

Ne aggódj.Van egy 8 éves kislányom.Nála egy naposan állapították meg ugyan ezt.Gyakran jártunk ellenőrző vizsgálatra(UH) elővigyázatosságból.Ott mindenféle jó tanácsokkal elláttak és a gyerekorvosunk is nagyon segítőkész volt.Sok folyadékot kellett innia már pici babaként is.Fokozottabban kellett ügyelnünk a felfázásra.Tulajdonképpen ennyi....Kinőttük és most testnevelés tagozatos osztályba jár és leigazolt úszó!Ne aggódj!Minden rendben lesz!!!!

(könnyű mondani...) Gondolhatod,hogy kiborultam amikor közölték velem....azt sem tudtam,hogy mit jelent.

A kórházban azt mondták,hogy méhen belül nem fejlődött ki teljesen egyformán a veséje.Mekkora az eltérés?Mit írtak a papírra?

Biztosan Ő is ki fogja nőni!!!!

Szívesen válaszolok ha van kérdésed!

Üdv.

2009. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
Amigenyhe, addig oké. Az én fiam hathós, folyamatosan nőtt a tágulat, most az utolsó uh-nál azt mondták, megállt de nem csökkent, 22mm. Már gondolkodnak a hugycsövön keresztül való kontrasztanyag felinjekciózáson, hogy refluxos - e a vese, vagyis visszafolyik a vizelet vagy szűkület. Ha nagy a gáz, akkor műtét egy éves kora előtt. Ezerből egy végződik műtéttel, a többi baba simán kinövi. Szóval nálunk a helyzet nem túl rózsás. Havi pisivizsgálat van, nincs e benne baci. Ha van, antibiotikumot kap. Mivel enyhét irtál, bizz benne hogy a köv uhnál már kisebb lesz és igy egy éves korára ki fogja nőni.
2009. ápr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

Az első válaszoló vagyok.

Kedves lepontozó.Örülök,hogy ilyen jól érzed magad és jól szórakozol.:-D Tegnap olvastam rólad......büszke lehetsz..

Szolidan megjegyezném,hogy nem azért írok ide,hogy %-ot szerezzek.Azért,hogy a tapasztalatomat megosszam olyan valakivel akinek szüksége lehet rá.Nekem is jól jött volna ha valakivel beszélhetek amikor ez velünk történt.Szóval itt nem Te vagy a fontos,hanem a kérdező...

Üdv.

Kedves kérdező...Ne haragudj,hogy itt reagáltam erre.

Üdv.22 hetes kismama

2009. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!